У Запоріжжі відкрили скульптуру легендарному спортсмену

172

Скульптурну композицію, присвячену легендарному запорізькому спортсмену Якову Пункіну відкрили сьогодні на Алеї Трудової Слави. Віддати данину пам’яті людині, яка стала першим Олімпійським чемпіоном серед спортсменів України, прийшли представники обласної і міської влади, спортсмени, десятки городян.

Яків Пункін народився в грудні 1921 року в Запоріжжі. Закінчив сім класів, пішов працювати токарем на завод і став займатися класичною боротьбою, показуючи високі результати на змаганнях різного рівня. Пройшовши роки війни і демобілізувавшись з армії повернувся до Запоріжжя.

В олімпійську збірну СРСР Яків Пункін був включений будучи вже триразовим чемпіоном СРСР, майстром спорту СРСР. За результатами Олімпійських ігор 1952 року Якову Пункіну було присвоєне звання Заслуженого майстра спорту СРСР.

У скульптурній композиції Яків Пункін зображений в один з успішних моментів життя – перемоги на Олімпійських іграх, на стійці, з олімпійською медаллю в руці. Церемонія відкриття скульптурної композиції приурочена до 28-ї річниці створення Національного олімпійського комітету України. Скульптура встановлена на одній з центральних вулиць міста – проспекті Соборному на Алеї Трудової Слави з ініціативи Запорізької міської федерації греко-римської боротьби, міжнародного благодійного фонду «Солідарність», за підтримки міської влади.

Над створенням скульптурної композиції протягом трьох місяців працював Заслужений скульптор України Ельданіз Гурбанов. Скульптура виконана з бронзи і граніту. Після урочистого відкриття пам’ятника Якову Пункіну до підніжжя монумента присутні поклали квіти.

Джерело – zp.gov.ua

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...