У Запоріжжі з’явилася «вакансія» трансплант-координатора

699
Фото: Google.com

17 травня 2018 року 255 народних депутатів України проголосували за Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров’я і трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини». У зв’язку з цим країну, зокрема Запорізьку область, чекає ряд змін.

Зміни передбачають, що однією з основних складових процесу трансплантації є трансплант-координтор.

Трансплантант-координатор – працівник закладу охорони здоров’я, до посадових обов’язків якого належить здійснення трансплантант-координації. Особа, має вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня у галузі охорони здоров’я.

До обов’язків медпрацівника входитиме: перевірка та отримування згоди на донорство, вчасне та систематичне оновлювання інформації у Єдиній державній системі трансплантації органів, організовування оперативного та безпечного транспортування органів й т.і.

Розпочалося навчання першої групи медиків у Запорізькій медичній академії післядипломної освіти МОЗ України, практична частина (близько 70% курсу) проводитиметься у Центрі трансплантації Запорізької обласної лікарні.

Медики вчаться організовувати повний цикл процесу трансплантації, вивчають правові та юридичні аспекти. Значна увага приділяється психологічній підготовці фахівців.

До кінця року МОЗ України затвердило шість окремих циклів навчання.

У Запорізькій медичній академії післядипломної освіти МОЗ України повідомили, що набір на наступні курси відкритий. Усі подробиці щодо вступу можна дізнатися за телефоном: (061) 279-16-54.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...