У Запорізькій міськраді роздавали обіцянки та далі діло не пішло, довелося за справу братись волонтерам (ФОТО)

529
Фото зі сторінки у Facebook Святослава Щербіни

У Запоріжжі можновладці не надто дбайливо ставляться до історії, архітектурних пам’яток, легенд. У соціальних мережах з’явився черговий факт цьому підтвердження.

На Набережній неподалік Вознесенівського базару росте Тарасова груша. У 1843 році Тарас Шевченко зупинився в Запоріжжі у знайомого Прокопа Булата. Літні ночі у нас надзвичайно жаркі, тож Кобзар попросився переночувати під деревом. Від тоді воно стало символом для нашого міста. Перед часом не встояли будинки, однак не 220-річна груша.

Історики, волонтери, просто небайдужі люди дуже бережно ставляться до цього надбання природи. Щороку, біля неї збиралися рідні Прокопа Булата аби вшанувати пам’ять видатного українця. Грушу огороджував спеціальний металевий парканчик. Святослав Щербіна завітавши до цього місця побачив, що металевої споруди вже немає. Про це чоловік повідомив на своїй сторінці у Facebook. Він негайно вирушив до міськради, пройшов ряд департаментів та установ. Чиновники пообіцяли все зробили, але не виконали.

Зрозумівши, що помочі від влади годі чекати, люди взяли все у свої руки. Вчора, 19 травня, скосили на місці бур’яни, зібрали сміття, розмістили камені по колу Груші та встановили стелу із зображенням Тараса Шевченка.

Згодом з’являться клумби, газон, паркан звісно без зусиль осіб, які безпосередньо мають цим займатись.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...