У Запорізькій області можуть повернути радянські назви вулиць

650
В ході виконання Закону про декомунізацію сталися певні похибки, пише сайт pro.berdyansk.biz. Так вважають історики, а тому пропонують повернути назву вулиць Рози Люксембург та Мазіна на карту міста.

Останні відкриття істориків показали, що процес декомунізації у Бердянські був проведений з деякими перебільшеннями. У число вулиці, які підлягають перейменуванню потрапили вулиці Рози Люксембург та вулиця Мазіна. У цей час історики стверджують, що сама Роза Люксембург у 1918 році виступала за незалежність України та різко критикувала більшовицьку диктатуру.

Що стосується Антона Мазіна, то з огляду на офіційну точку зору, він не був розстріляний серед інших членів першої бердянської ради. За кілька днів до сумних подій він відправився в Галичину, де прожив там  до Другої світової війни.Пізніше вступив в організацію українських націоналістів, та воював у рядах Українській Повстанської Армії. Помер в 1943 році на Волині  де одна з вулиць носить його ім’я.

Якщо все ж дослідження істориків будуть визнані точними, вони можуть ініціювати винесення питання про повернення назв вулиць на розгляд сесії Бердянської міської ради. Рішенням сесії можна повернути назви вулиць.
ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...