У Запорізькій області не вакцинованих дітей не пускають до школи

78
Фото прес-служби Запорізької облдержадміністрації

Ображені матері та батьки почали скаржитися директорці Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяні Озеровій. Під час наради чиновниця разом зі  своїми колегами обговорили це питання.

Ця проблема назріла давно. По ряду причин деякі батьки свідомо відмовляються від щеплення своїх дітей. У навчальних закладах вимагають довідки, де б вказувалося, що учень або учениця вакциновані. У результаті виникає конфлікт.

Не допускаючи не вакцинованих учнів до занять – окремі директори не дають дитині можливості дитині реалізувати своє право на освіту. Подібні випадки зафіксовані в Запоріжжі.

Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти прописаний у відповідному наказі Міністерства освіти і науки України. У порядку зазначено, що зарахування до закладу освіти здійснюється відповідно до наказу його керівника, що видається на підставі заяви про зарахування до закладу освіти одного з батьків дитини, поданої особисто. До заяви додаються:

1) копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти;

2) оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду»;

3) оригінал або копія відповідного документа про освіту (за наявності).

Виникає певна законодавча колізія. Керівники навчальних закладів не можуть заборонити дітям відвідувати заклади освіти. Так само не можуть вони і змусити батьків перевести дитину на індивідуальну форму освіти чи відрахувати її. Тож рішення про зарахування учня прийматиме тільки керівник закладу освіти в індивідуальному порядку. Адже відповідальність за створення безпечних умов у закладах освіти несуть саме їх керівники.

Аби права дітей не порушувались, дитина може бути зарахована до навчального закладу та допущена до занять за умови наявності довідки про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду. Навіть за умови порушення графіка профілактичних щеплень з тих чи інших причин. Адже інформація про щеплення – це персональні дані. І тільки лікар має знати про стан здоров’я та вакцинації дитини, аби слідкувати за епідеміологічною ситуацією.

Директорка Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова підкреслила важливість проведення широкої інформаційної кампанії щодо необхідності вакцинації та проведення профілактичних щеплень дітям, надання батькам рекомендацій щодо щеплення. І поки процес урегулювання на законодавчому рівні триває, освітні заклади Запоріжжя та Запорізької області готові приймати дітей на навчання.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...