У Запорізькій області оголошено карантин через африканську чуму

348
Фото - ілюстрація

Минулого тижня відповідні служби зафіксували на свинофермі ФГ «Спайдер» в селі Омельник Оріхівського району спалах чуми. Наразі вживаються заходи, аби уникнути розповсюдження цієї хвороби серед тварин.

В господарстві утримується 300 голів свиней. Перші ознаки захворювання були виявленні 27-28 червня. На території спалаху заборонено ввезення та вивезення за його межі тварин усіх видів, а також продуктів і сировини тваринного походження, інвентарю, матеріалів й т.і. Перекрито всі виїзди і заїзди до ферми.

На території самого комплексу проводяться всі необхідні заходи, які відповідають чинному законодавству: евтаназія свиней, встановлено карантинний пост (про який ми вже згадували), знаки з написом «Карантин», заправлено дезбар’єр.

Для довідки: Африканська чума свиней (АЧС, Pestis Africana suum) — це заразне захворювання, деякі ознаки якого можуть розвиватися доволі швидко, але не завжди є специфічними для встановлення остаточного діагнозу. Збудник АЧС це ДНК-вмісний вірус сферичної форми, що належить до родини Asfaviridae. Він дуже складний і проявляє значну генетичну мінливість. Вірус АЧС заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, які, на жаль, не здатні до повної нейтралізації збудника. Це і є однією з основних причин чому виготовлення ефективної вакцини проти нього наразі неможливе. АЧС достатньо легко передається від хворої до здорової тварини, чому сприяє надзвичайна стійкість вірусу в навколишньому середовищі.

Читайте також: На Запоріжжі замість спортивного центру збудували заправку

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...