У Запорізькій області почали реєструватися громади Української Православної Церкви

322

Сьогодні, 28 травня, Департамент культури, туризму, національностей та релігій ЗОД зареєстрували перші сім громад Української Православної Церкви (Православної Церкви України) в Запорізькій області. Процес створення громад УПЦ (ПЦУ) у Запорізькій області увійшов в законодавче русло.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів директор Департаменту культури, туризму та релігій Запорізької ОДА Владислав Мороко.

«Процес створення Церкви розпочався у минулому році. На Соборі об’єдналися УПЦ КП та Українська автокефальна православна церква, частково долучилися священики УПЦ МП. Таким чином була створена Київська Митрополія Української православної церкви (ПЦУ). Керівником якої був обраний Епіфаній. Єпархії Православної церкви України були затверджені на першому засіданні Священного синоду ПЦУ в лютому 2019 року. Наступним етапом цієї ланки було створення парафій, вони повинні пройти реєстрації на обласному рівні. Власне це зараз відбувається. Перші сім громад вже подали статути, взагалі прогнозуємо, що їх буде близько ста» – розповідає чиновник.

На даний момент чи є там представники від Московського патріархату не зрозуміло.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...