У Запорізькій області понад 3 тисячі дітей-сиріт перебувають у сімейних формах виховання

29
Фотоілюстрація

Сьогодні, 1 червня, Міжнародний день захисту дітей. Вперше його відсвяткували у 1950 році. Дорослі мають бути особливо пильними не лише до своїх дітей, але не обходити осторонь чужих, коли з ними трапилося лихо.

Міжнародний день захисту був заснований Конгресом міжнародної федерації жінок у 1949 році, у 50-му році його святкували в 51 країн світу. Положення Конвенції зводяться до чотирьох основних вимог, які мають забезпечити права дітей: виживання, розвиток, захист і забезпечення активної участі в житті суспільства. Дитина визнається як повноцінна особистість.

На сайті Запорізької облдержадміністрації вказано, на обліку у справах дітей райдержадміністрацій, міськвиконкомів міст обласного значення перебуває 72 дитини-сироти та дітей, позбавелених  батьківського піклування, які є внутрішньо переміщеними особами (66 дітей – Донецька область, 6 – Луганська).

Разом із законними представниками опікунами (піклувальниками) – 39 дітей; прийомними батьками, батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу – 24 дитини. В інтернатних закладах системи освіти перебуває 5 дітей, в центрі соціально-психологічної реабілітації -1 дитина; навчається в професійно-технічних та вищих навчальних закладах – 3 дітей. Територіальними службами у справах дітей здійснюється контроль за умовами проживання та виховання цих дітей, своєчасним призначенням державної соціальної допомоги, взяттям на квартирний облік по досягненню дитиною 16-річного віку тощо.

В області функціонує 4 дитячі будинки сімейного типу та 6 прийомних сімей, що перемістилися з Донецької області. З метою поліпшення житлових умов 2 дитячим будинкам сімейного типу у місті Запоріжжі надано користування службове житлове приміщення та забезпечено меблями, побутовою технікою, та іншими предметами тривалого вжитку відповідно до міської програми.

На території Запорізької області функціонують 4 дитячі будинки сімейного типу та 6 прийомних сімей, що перемістилися з Донецької області. З метою поліпшення житлових умов 2 дитячим будинкам сімейного типу у місті Запоріжжі надано в користування службове житлове приміщення та забезпечено меблями, побутовою технікою та іншими предметами тривалого вжитку відповідно до міської програми.

На обліку територіальних служб у справах дітей області перебуває 3775 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них у сімейних формах виховання перебуває 3308 дітей.

У Запорізькій області функціонує 50 дитячих будинків сімейного типу, в них 339 дітей-вихованців, і 186 прийомних сімей, в яких виховується 385 прийомних дітей. Протягом першого кварталу 2020 року в області створено 3 прийомні сім’ї та 4 дитячих будинки сімейного типу, куди влаштовано 29 дітей.

Протягом першого кварталу 2020 року усиновлено 27 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...