Україна готова простягнути руку допомоги, аби Молдова не залежала від Росії

8
Фото: Економічна правда

У зв’язку із затримкою будівництва інтерконектора Руманія-Молдава, українська сторона готова надати умови, щоб в майбутньому сусіди не сіли на газову голку росіян.

Будь-які перемовини з «Газпромом» ставлять у залежність перед Кремлем, про це ми знаємо із власного досвіду. Зважаючи на ситуацію Молдову може спіткати та ж участь, пише «Економічна правда».

«Укртрансгаз» направив пропозицію Молдові у зв’язку із затримкою будівництва інтерконектора Румунія-Молдова, що ставить молдовську сторону у залежність від перемовин з «Газпромом», – йдеться у повідомленні «Укртрансгазу».

Також нагадали, що вже понад три роки Україна забезпечує свої потреби у газі без участі “Газпрому”. Завдяки можливостям ГТС, Україна імпортує весь необхідний обсяг газу з країн ЄС.

«Молдовські постачальники за допомогою української ГТС можуть скористатися аналогічним підходом, що дозволить Молдові самостійно імпортувати газ з ЄС у разі необхідності»

Крім того, «Укртрансгаз» запропонував молдовській стороні можливість створити власний страховий запас газу в українських підземних сховищах, щоб забезпечити безперебійне постачання газу споживачам зимою 2019-2020 роках.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...