Укрзалізниця, разом із запорізьким заводом, “відмила” більше 47 мільйонів на ремонті колісних пар пасажирських вагонів

1307
Запорізький машинобудівний завод «Квік» і чиновники «Укрзалізниці» підозрюються у змові і зловживанням службовими повноваженнями. Державне підприємство перерахувало на рахунок заводу 47 мільйонів гривень за ремонт колісних пар пасажирських вагонів, який так і не був виконаний. Правоохоронці продовжують проводити досудове розслідування. Відповідна інформація вказана у реєстрі судових рішень. 

Слідчі прокуратури, обласного управління ДБР і ДФС встановили, що колишнє керівництво філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця» протягом 2018-2019 років замовило проведення ремонту колісних пар пасажирських вагонів у системі державних закупівель “Prozorro”. Зловживаючи своїм службовим становищем чиновники УЗ забезпечили перемогу ТОВ «Квік» та уклали з машинобудівним заводом низку договорів. Частина ремонтних робіт так і не була виконана, але УЗ перерахувала підряднику більше 47 мільйонів гривень.

Послуги з ремонту колісних пар пасажирських вагонів з давальницької сировини частково виконані не були, що призвело до безпідставного перерахування грошових коштів АТ«Українська залізниця» на банківські рахунки ТОВ «МЗ «Квік» на загальну суму з ПДВ у розмірі 47 млн 103 тис 870 грн., – вказано в реєстрі. 

З серпня 2019 року кримінальні провадження, відкриті за ч. 2 ст. 364, і ч. 3 ст. 212 КК України перебували під контролем слідчого управління ТУ ДБР в Мелітополі. В ході досудового розслідування, яке триває 18 місяців, було проведено великий обсяг слідчих дій та обшуків.

В листопаді 2020 року правоохоронці викликали на допит, в якості свідка, співзасновника ТОВ «МЗ «Квік», але чоловік відмовився надавати будь-які свідчення. У грудні слідчі отримали висновок аналітичного дослідження, яке проводило управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДПС у Запорізькій області.

Встановлено, що отримані кошти керівники Запорізького машинобудівного заводу «Квік» витратили на придбання рухомого та нерухомого майна і відпочинок.

Суддя Орджонікідзевського райсуду Гашук К.В. задовольнила клопотання слідчого про продовження строку досудового розслідування до 07 липня 2022 року.

Читайте також: Понад 400 гектар землі в Запорізькій області Держгеокадастр віддав у володіння невідомій жінці

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...