В Мелітополі зведуть меморіал пам’яті жертвам Голокосту

46

Відкриття пам’ятника жертвам Голокосту в Мелітополі заплановано на 12 серпня цього року. На даний момент у сквері вже проводяться будівельні роботи, повідомляє «jewish.org.ua».

Ще минулого року ця ідея була схвалена виконкомом, часткове фінансування монументу беруть на себе меценати. Меморіал буде розташовано в сквері на вулиці Гетьманській, навпроти обраного місця раніше стояв пам’ятник Леніну, проте вже тривалий час місце залишалось порожнім.

Повідомляється, що пам’ятник матиме вигляд дівчини, яка сидить на колінах і нібито гладить когось поряд. Автори ідеї мали на увазі її ненароджену дитину. Біля підніжжя скульптури буде написано: «У період з 1939 по 1945 роки було знищено понад 6 000 000 євреїв. Не дамо катастрофі трапитись знову».

Реалізація такої композиції коштує 1,5 млн гривень, фундамент вже на стадії виготовлення. Сам меморіал розмістять ближче до вулиці Петрівська.  Передбачається озеленіння всієї зони також покладуть заново тротуарну плитку, реконструюють освітлення, встановлять лавочки і урни.

Імовірна дата відкриття нового пам’ятника в Мелітополі запланована на 12 серпня. Найближчий аналогічний меморіал розташований недалеко – на кордоні міста з селом Костянтинівка. Там, де в роки Другої світової війни нацисти масово розстрілювали як євреїв, так і представників інших національностей.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...