В ОП повідомили, що розвиток трансплантації органів може стати частиною медреформи

65
Фотоілюстрація

Влада пропонує направити сили на розвиток галузі медицини з транспірації органів. За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, це значно полегшить процес одужання українцям, які потребують пересадку органів.

На засіданні було обговорено рішення щодо розвитку галузі медицини з трансплантації органів, яка може стати частиною медреформи. За даними МОЗ, понад 5 тисяч українців потребують трансплантації органів, однак через недостатній розвиток цієї галузі в Україні, більшість вимушені їхати за кордон, щоб зробити необхідну операцію.

Президент Володимир Зеленський погодився зі Степановим:

«Треба дуже потужно взятися за розвиток трансплантації в нашій країні. По-перше, в Україні такі операції в п’ять-шість разів дешевші, ніж за кордоном, а відтак доступніші для українців. Це підвищує шанс зберегти життя. По-друге, така якісна послуга за нижчу ціну може привабити іноземців».

Нагадаємо, минулого року набув чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування трансплантації анатомічних матеріалів людині». Завдяки цьому в нашій країні стали можливі операції з пересадки органів.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...