В Україні пророкують пік захворюваності на грип та ГРВІ

337
Фотоілюстрація

Від початку епідсезону на грип та ГРВІ перехворіло 6,2% населення України (67 113 осіб). Серед хворих більшість, майже 80%, – діти до 17 років.

Станом на 22 січня в Україні зареєстровано 11 летальних випадків. Про це передає Центр громадського здоров’я.

Як повідомляють на сторінці МОЗ у фейсбуці, Майже у всіх регіонах України активність грипу та ГРВІ знаходиться на неепідемічних рівнях, окрім Тернопільської області.

Проте зазначимо, що в Запоріжжі та області через грип та ГРВІ декілька десятків навчальних закладів тимчасово припинили свою роботу.

Цього епідемічного сезону в Україні очікують дві хвилі грипу. Перша пройшла у грудні, Другу прогнозують у кінці січня – на початку лютого. Як передає «НВ», хвиля затягнеться на 4 тижні. На неї і припаде пік захворюваності.

У Міністерстві охорони здоров’я України зазначають, що найкраща профілактика грипу – це вакцинація. З початку жовтня в Україні щеплення отримали 232 тис. осіб.

 «Пам’ятайте, що грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Найчастішим ускладненням хвороби є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до летальних наслідків. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу. За перших ознак захворювання (раптовий початок хвороби, головний біль, ломота у м’язах та суглобах, біль у горлі, підвищення температури тіла до 38 °С і більше, кашель, в окремих випадках — блювота і пронос) обов`язково звертайтеся до сімейного лікаря. Самолікування може бути небезпечним для здоров’я», – йдеться в повідомленні Центру громадського здоров’я.

Ілюстрація Центр громадського здоров’я

Тільки обране для вас у нашому телеграм каналі

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...