В Україну завітає перша в світі людина-кіборг – фото

345

Нейлу Харбіссону 34 роки. Він художник, композитор і візіонер із Британії. І він кіборг. З народження Нейл хворіє на ахроматопсією – тобто, він не розрізняє кольори, лише різні відтінки сірого.

Історія кіборгства почалась у 2004 році, коли ще в університеті Нейл придумав собі спеціальну антену, що дає йому почути звукові хвилі різних кольорів.

Після цього Харбіссон вирішив вживити в свій череп антену з чотирма мікрочіпами, ставши першою у світі людиною, що перенесли подібну операцію. Через рік британський уряд дозволив йому сфотографуватися на паспорт з антеною.

“У моїй голові є вихід в інтернет. Антену підтримують кілька імплантів. Один чіп дозволяє мені чути кольори, три інших працюють на підтримку структури антени, а четвертий під’єднує мене до інтернету. Це дозволяє мені отримувати кольору від різних людей. Є всього п’ять чоловік, яким дозволено посилати кольори в мою голову. Ось зараз я в Барселоні, але можу відчути кольори з Китаю або з Нью-Йорка. Інтернет також дає мені доступ до Міжнародної космічної станції NASA. Антена дозволяє відчути кольори з космосу. Я це називаю «бути відчуттєнавтом» – людиною, яка може відчути космос, не будучи на орбіті”, – розповідє перший кіборг.

23 квітня з лекцією Нейл відвідає Київ.

Подробиці: Перший в світі кіборг Нейл Харбіссон про те, як зламали його мозок

загрузка...