В Україну завітали судна з Постійної морської групи НАТО

54

Два судна з Постійної морської групи НАТО прибули сьогодні в Одесу для звичайного візиту до порту.

Канадський фрегат HMCS Торонто та іспанський фрегат ESPS Santa Maria прибули до Одеси після патрулювання в Чорному морі з суднами SNMG2 протягом останніх декількох днів. Під час перебування в Одесі корабельні капітани зустрічаються з місцевими військовими і виборними посадовцями, працюють з особовим складом ВМС України та вітають місцевих українських цивільних осіб на борту.

Після візиту до Одеси, HMCS Toronto планує провести проходження навчання з кораблями ВМС України в Чорному морі для посилення взаємосумісності кораблів країн-членів Альянсу та країн-партнерів. Три держави-члени Альянсу межують з Чорним морем, НАТО регулярно проводить навчання тут, щоб підтримувати надійну і спроможну оборонну готовність.

З моменту незаконної анексії Криму Росією в 2014 році НАТО збільшила свою присутність у Чорному морі. Патрулювання морськими групами НАТО збільшилося у 2018 році до трьох патрулів для кожної групи.

“Судна, що завітали сьогодні до Одеси, перебувають під постійним командуванням НАТО для виконання широкого спектру завдань. Вони демонструють рішучість Альянсу та сприяють солідарності, а також зміцнюють відносини Альянсу з країнами-партнерами через візити та обмін”, – зазначають в НАТО.

Фото і текст взяті з Офіційного сайту НАТО

загрузка...