В Запоріжжі розповіли про історію, сучасність і майбутнє «Кам’янської Січі»

49

12 березня, в книгарні “Є” відбулася лекція Олега Власова, В’ячеслава Зайцева та Анатолія Волкова «Кам’янська Січ: історія, археологія, сучасність і майбутнє».

Спікерами заходу стали Олег Власов — науковий співробітник відділу історії Національного заповідника «Хортиця», Анатолій Волков — науковий співробітник відділу охорони пам’яток, археології, природи Національного заповідника «Хортиця» та В’ячеслав Зайцев — завідуючий відділом наукової бібліотеки та архіву Національного заповідника «Хортиця».

У рамках заходу спікери обговорили історію утворення, дослідження та майбутнє пам’ятки національного значення.

Кам’янська Січ є філією Національного заповідника «Хортиця». Ця пам’ятка археології розташована на правому високому березі Дніпра в межах с. Республіканець Бериславського району Херсонської області. Назва її утворюється від річки Кам’янка, яка оминає півострів з одного боку, а Дніпро, в який вона впадає – з іншого.

Ця Запорозька Січ на річці Кам’янці, утворилася після зруйнування росіянами Старої (Чортомлицької) Січі в 1709 році (поблизу сучасного м. Нікополя). Існувала з 1709-1711 та з 1728-1734 рр. Після неї запорозькі козаки переходять на Нову (Покровську) Січ, яка буде останньою.

“Кам’янська Січ цікава тим, що, хоча козаки ній перебували не тривалий час – там багато археологічних артефактів, бо п’ять Січей запорожців знаходяться на дні Дніпра, в тому числі найтриваліші за часом – Стара та Нова. Ці предмети після археологічних розкопок, реставрації та вивчення – складають колекцію нашого Національного заповідника «Хортиця»зазначив В’ячеслав Зайцев.

Фото: книгарня “Є”

загрузка...