В ЗОДА розказали про пеню за борги та обов’язковість підписання договорів

3172

Зі вступом у дію нового закону “Про житлово-комунальні послуги” – з 1 травня – ці послуги надаються виключно за укладеним договором.

Всі співвласники багатоквартирних будинків (неважливо, чи вони створили ОСББ, чи у них керуюча компанія) і виконавці комунальних послуг мають укласти договори про надання послуг. Модель договірних відносин обирають співвласники будинків. На укладення договорів з усіма виконавцями послуг відведено 1 рік.

За Законом маємо такий перелік комунальних послуг:

– постачання теплової енергії
– постачання гарячої води
– централізоване водопостачання
– централізоване водовідведення.

На ці послуги тарифи нараховують органи місцевого самоврядування.

У цей перелік не входять посточання електричної енергії та природного газу. Цими послугами опікується держава, вона ж і формує тарифи.

Важливо також звернути увагу на заборгованість і нарахування пені. Вступ у дію Закону не є приводом нарахування пені. Вона нараховується на наступний робочий день після останнього дня терміну сплати рахунків за місяць, нараховується щодня і не може складати 0,01% від суми боргу на день. Крім того, пеня не може перевищувати 100% загальної суми боргу.

Важливо! Пеня не нараховується, якщо споживач має підтвердження заборгованості виплати субсидії державою; наявності заборгованості з оплати праці. Пеня нараховується виключно на основі укладеного договору.

Читайте також: У Водоканалі Запоріжжя збираються подвоїти вартість тарифів

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...