В ЗСУ оприлюднили перехоплені переговори російського командування з екіпажами прикордонних кораблів РФ

880
Фото: скріншот з відео YouTube

Генеральний штаб Збройних сил України оприлюднив аудіозапис переговорів російського командування з екіпажами прикордонних кораблів РФ, які вчора захопили 3 українські судна в нейтральних водах Азовського моря.

В ЗСУ це радіоперехоплення визначають як “фактологічний доказ цілеспрямованої агресивної ескалації ситуації у Чорному та Азовському морях відповідно до вказівок військового та військово-політичного керівництва Російської Федерації”.

Увага! В аудіо присутня ненормативна лексика.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель “Дон” здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права. Пізніше ВМС України повідомили, що катери захоплені ФСБ РФ, шестеро українських військовослужбовців зазнали поранень. Сьогодні з’явилась інформація про їх стан та названі імена моряків. У Міністерстві закордонних справ України зазначили, що розцінюють агресивні дії кораблів Російської Федерації як порушення норм Статуту ООН та Конвенції ООН з морського права.

Сьогодні о 16:00 у Верховній Раді України відбудеться екстрене засідання, на якому депутати вирішать питання про введення військового положення в Україні.

загрузка...
Загрузка...