Вадим Свириденко: «За 5 років вдалося збудувати міцний фундамент, треба дати можливість Порошенку закінчити ремонт країни »

201
Боєць, який пройшов пекло війни, побував у полоні в сепаратистів, втратив під Дебальцевим кінцівки рук та ніг, напередодні виборів закликає побратимів та українців загалом не експериментувати, не гратися з долею і не ставити під удар власну державу.
Вадим Свириденко сьогодні – уповноважена особа Президента України з питань реабілітації бійців, що зазнали поранень чи контузії. Пройшовши війну, отримавши поранення, ампутацію кінцівок та психологічний занепад, Вадим Свириденко знає, як важко встати на ноги, тим паче, якщо вони не свої. Опираючись на власний досвід він стверджує: навіть якщо ви втратили руку чи ногу, життя може бути повноцінним, головне прийняти реальність та знайти своє нове призначення. Головне, щоб жертви не були марними.
Напередодні визначного для країни вибору Вадим Свириденко пояснив, чому саме зараз важливо триматися обраного шляху та наголосив, що під час битви Головнокомандувача не міняють.
– Сьогодні ви провели декілька зустрічей, про що говорили з бійцями та що хотіли донести?
– Найперше, про що я хотів повідомити побратимам – про нові можливості для бійців, що зазнали ушкоджень. Після проходження реабілітації, Президент України Петро Порошенко уповноважив мене стати куратором для бійців, що потребують реабілітації. Зараз існує немало державних програм, про які учасники бойових дій не чули та не знають. З досвіду скажу, багато хлопців просто опускають руки, бо не знають достеменно на що можуть претендувати, та які гарантій учасникам АТО та ООС дає держава. Як наслідок з’являються плітки, розчарування , психологічний занепад. Хлопці мусять знати, що їх ніхто не залишає сам на сам зі своїми проблемами, їм готові допомогти, але для цього має бути бажання та сила волі самого бійця. Повернутися до повноцінного життя після серйозних травм – це важкий труд, мусить бути жага до життя та психологічна готовність.
Другою темою нашого спілкування була складна ситуація в країні, що пов’язана з виборами Президента України. Як людина, яка бачить весь процес зсередини, а в 2015 році мала можливість оцінити ворога та добре розгледіти його обличчя, я маю свою чітку позицію і хотів поділитися нею з побратимами.
Кого ви підтримували в першому турі президентських виборів та як орієнтуєтеся за тиждень до другого туру?
– В першому та другому турах підтримував і підтримую чинного Президента України Петра Порошенка. Я ніколи не формував своєї точки зору крізь призму власних інтересів, а зараз особливо. Для людини, що дивом вижила, яка три доби провела в машині із загиблими побратимами, які ще вчора сміялися, жартували, підтримували та підставляли своє плече, не може бути власних інтересів. Мій командир, рятуючи моє життя, на останніх секундах втратив своє, цього неможливо забути. Для мене все те, заради чого українці пролили кров та віддали свої життя є святим. Саме цим продиктована моя підтримка Президенту України Петру Порошенку.
Добре пам’ятаю армію 2014 року, та маю змогу бачити, якою вона є сьогодні, це небо і земля. Так, у нас досі на озброєнні є радянська техніка, яку точно треба вже спровадити на той світ, ми поки не маємо такого ідеального забезпечення, яке є у військ НАТО, але ми на шляху до цього. Українське військо сьогодні сильне та оснащене, прийде час і будуть можливості, армію обов’язково переозброять на 100%.
Тих, хто розганяє зраду з приводу корупції, каже, що нічого не змінюється, я закликаю – люди, будьмо чесні самі з собою! Згадайте з чим ми були в 2014 році та як країна виглядає сьогодні. Ми маємо стабільність, ми зупинили агресію Росії і вона не просувається в бік Запоріжжя, Харкова чи Одеси, це дорого коштує. І це заслуга чинного Головнокомандувача. Ми зобов’язані усвідомлювати ціну миру, але, на жаль, її знають лише ті, хто бачив, що таке війна. Розумієте, війну не можна зупинити чи закінчити і не ставте цієї вимоги нікому. Війну або виграють, або програють і, на жаль, перший тур виборів показав, що ми рухаємося до другого варіанту.
Інколи чую думки – за Януковича легше було жити. Заперечу, в нас тоді не було армії та агресії, ми не витрачали коштів на безпеку. У нас не було доріг, зараз же проходять реконструкції, яких не було 27 років. Колосальні суми коштів повернуті на місця, реформа децентралізації дала шанс людям розпоряджатися грошима на власний розсуд. Але якщо у вашій громаді нема прогресу, то це вже питання не до Президента, а до голови ОТГ, якого ви обрали та змушені контролювати самостійно. Чому ніхто інший не віддав величезну суму з державного бюджету людям? Можна ще багато досягнень перерахувати…
Так, можливо не кожен це може оцінити, бо більшість не виїжджають за межі своє області, в такому разі, спитайте тих, хто подорожує, хто сьогодні в лавах ЗСУ, спитайте у волонтерів. Наша генетично закладена нелюбов до будь-якої влади може нас згубити.
Як гадаєте, яким може бути Президент Зеленський, чи під силу йому керувати військом та представляти Україну на міжнародній арені?
– Мені би дуже хотілося залізти цій людині в голову та дізнатися, що він замислив насправді. А ніхто не знає, що у голові Зеленського. Я не розумію, як можна голосувати за людину, яка принципово не відповідає на запитання, яка не має досвіду, навиків, не володіє мистецтвом дипломатії. Такий президент може підійти лише тим, хто його обрав. Його «приколи», нахабність, зверхність до питань армії ніяк не «пришиєш». Там так не підходить! Так само цього не будуть терпіти світові політичні лідери. Сьогодні ми маємо підтримку світу з питань безпеки та оборони, маємо фінансову підтримку і це, беззаперечно, результат переговорів та важка праця чинного Президента. У великій політиці театральна гра не підійде, треба буде думати глобально та конструктивно. Чи може так Зеленський? Я думаю ні, тим паче, враховуючи, хто за ним стоїть та чого його спонсор хоче. Якщо говорити про ризики для України, що можуть бути з Президентом Зеленським, то це – втрата підтримки світових лідерів та зупинка розвитку країни це мінімально, максимально – просування окупантів далі, в Запоріжжя, Дніпро, Харків…
Про це закликаю добре подумати. В разі найгіршого сценарію всі ті, хто сьогодні легковажить, сховають голову в пісок, бороти Україну продовжать ті, хто це робив завжди. Я вважаю, що треба дати можливість чинній владі закінчити розпочаті реформи, які вже сьогодні принесли позитивний результат. Але робота ще триває, реформи ще не закінчені.
Порошенко вміє аналізувати і робити висновки, я переконаний, що далі з ним лише дорога вперед. Сьогодні українців дуже прошу – думайте, не ставайте жертвами піар технологій, не давайте собою маніпулювати, бо життя це не серіал, Україні потрібен сильний Президент, яким є Петро Порошенко.
ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...