Віряни з Запорізької області, разом з рештою українців у Києві, очікували рішення Собору

113

Свідками історичної події – створення Автокефальної православної Церкви в Україні та затвердження її статуту стали декілька тисяч українців.

П’ятнадцятого грудня до Києва з’їхалися віряни зі всіх куточків України.

– 15 грудня – цей день увійде в історію України як священний день, день створення Автокефальної Помісної Православної Церкви України. Нарешті ми здобуваємо духовну незалежність. Ми обрізаємо пута, які прив’язують нас до імперії. Ми повертаємося на свою визначену Богом дорогу і йдемо своїм шляхом, – сказав у зверненні до українців Президент Петро Порошенко.

Підтримку курсу Президента України на створення української помісної Незалежної церкви висловили й запоріжці. Народний депутат Ігор Артюшенко на своїй сторінці у Фейсбук зазначив, що зі створенням власної церкви українці долають століття духовної окупації.

– Молимось за Україну! Бо цей історичний день настав. День, важливість якого неможливо переоцінити як для вірян православної церкви, так і для всієї держави та всього українського народу. Століття духовної окупації, поневірянь і заборон, псевдоісторичної брехні, антиукраїнської імперської політики, гонінь та переслідувань за правду, насаджання чужої культури та комплексу меншовартості – сьогодні ми все це успішно долаємо. Сьогодні ми маємо шанс виправити і наші історичні помилки та отримати духовну незалежність, розірвавши останню пуповину, що силоміць з’єднує український народ зі злочинною імперією. Мудрості нам та єдності. Україна була, є і буде!, – написав політик на своїй сторінці у Facebook.

Делегація з Запорізької області була однією з найчисельніших на Софійській площі. Варто зазначити, лише членів БПП “Солідарність” із Запорізького регіону нараховувалося понад півтори сотні.

– Сьогоднішній Всеукраїнський Помісний Об’єднавчий Собор відбувається через тисячу років після першого богослужіння в Софії Київській. Ще у листопаді цього року Священний Синод Вселенського Патріархату схвалив текст Томосу про надання незалежності українській церкві та прийняв рішення про скликання об‘єднавчого православного Собору. Як підкреслив Президент України Петро Порошенко, надання автокефалії українській православній церкві подія співставна за значеннням зі здобуттям політичної незалежності України, – написав у Фейсбуці голова ЗОДА Костянтин Бриль, який також був присутнім в столиці.

В той же день був обраний Глава Української православної церкви. Ним став митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній.

Епіфанія називають людиною з близького оточення Філарета, йому 39 років, він родом з Одеського села Вовкове. У переддень Різдва Христового, 6 січня Главі єдиної Української православної церкви вручать Томос про автокефалію.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...