«Влада не встигає реагувати на виклики, я вже не кажу про те, щоб думати на тиждень вперед, два і три»: Ігор Артюшенко – про реакцію влади на епідемію коронавірусу

60

Українська влада не відреагувала вчасно на поширення епідемії, на відміну від очільників європейських країн. Про це в ефірі 4 каналу заявив народний депутат восьмого скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко.

–  Ситуація важка і вимагає системних рішень. Головний санітарний лікар каже, що готуються місця для обсервації в кожній області. Якби сьогодні на календарі було 30 січня, а не 30 березня, то я би вважав, що така ситуація є цілком своєчасною і правильною і влада робить все, для того, щоб справді обмежити наслідки епідемії. Разом з тим ці заяви робляться фактично через два місяці, адже про епідемію було відомо ще в січні і європейські країни вже тоді робили відповідні дії, заходи, управлінські рішення. Тобто на моє глибоке переконання, на жаль, влада не встигає реагувати на виклики, я вже не кажу про те, щоб думати на тиждень вперед, два і три, як буде розвиватись епідемія, тому що є країни в яких це все раніше почалось і в принципі там є у кого навчатись, – сказав політик.

Ігор Артюшенко також прокоментував дії влади стосовно повернення українців з закордону. На думку парламентаря на безвідповідальне ставлення українців до обсервації вплинули стратегічні комунікаційні помилки влади в цьому питання.

– Тут мені вважається, що насправді влада допустила кілька стратегічних комунікаційних помилок. Тому що спочатку давайте згадаємо, як було в Нових Санжарах, потім заяви «давайте повертатись всі». Потім казали «всіх, хто не повернуться до окремої дати ми не пустимо», тепер «ми все таки пустимо, але виключно через обсервацію». Але виходячи з закону обсервація не є стовідсотково примусовою, і цим, на жаль, користуються безвідповідальні громадяни. Тому людей заплутали, налякали, і в результаті спрацьовує третій механізм.

Я б не казав, що українці від когось відрізняються, але момент безвідповідальності він присутній, – підсумував Ігор Артюшенко.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...