Вони просто забрехалися, – Ігор Артюшенко прокоментував пояснення команди Зеленського щодо візиту в Оман

195

В Міністерстві закордонних справ не можуть надати програму візиту президента Володимира Зеленського в Оман.

Про це повідомив глава МЗС Вадим Пристайко відповідаючи на запитання співголови фракції “Європейської солідарності” Артура Герасимова про те, якою була програма візиту, трансляцію вів «Прямий».

Візит Володимира Зеленського викликав багато питань серед українців. Тему обговорили в ефірі телеканалу «Прямий».

Народний депутат VIII скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко вважає, що представники Офісу президента забрехалися у своїх поясненнях.

– Частина політиків та дописувачів вважають, що ситуація з цим шоу навколо Гончарука власне була розроблена Офісом президента для того, щоб забули про ситуацію в Омані.

Це така конспірологічна версія, правда чи не правда – ніхто не знає, але те, що події перебили цю тему – факт.

Насправді дуже довго ми ще будемо говорити про Оман, про візит Зеленського туди, тому що в соцмережах вже замість «Зеленський» пишуть «Оманський», то значить це все пішло в народ, і народ вже звісно ніколи мабуть не забуде.

Що сталося насправді? Так, ми тут можемо будувати версії. На моє глибоке переконання – просто забрехалися. Тобто маленька брехня народжує велику брехню завжди.

Поїхали в Буковель відпочивати, потім аби для того, щоб втекти з України туди, де його не впізнають, був вибраний Оман, або справді для зустрічі незаконної відверто з представниками Росії туди, де жодна цивілізована людина з наших не їздить. Тобто навмисно обрали таку «тиху гавань», можливо для того, щоб поєднати приємне з корисним зі своєї точки зору.

А коли на сайті Страна.ua, проросійському сайті, з’явилась фотографія, швидко вирішили виправляти ситуацію, і тоді вже почалось…

А де тоді Пристайко? Якщо це офіційний візит, – сказав політик.

Ігор Артюшенко наголосив, що його найбільше турбує, чи мав місце у візиті Зеленського в Оман корупційний злочин.

– Намагались виправляти ситуацію, намагались обирати між більшим і меншим злом…  Але, констатуючі ці речі, по-перше, що мене більше за все турбує, як людину, яка п’ять років пропрацювала в антикорупційному комітеті, і яка голосувала за всі антикорупційні закони . Якщо пан Зеленський їхав за власний рахунок, то точно там витрат більше, ніж 96 тисяч гривень, тобто це суттєві зміни в його майновому стані, і він має протягом 10 днів внести зміни в майновому стані в декларації, і це ми всі громадяни маємо на сайті declarations.ua побачити. Зазначу, сьогодні десятий день, і змін ще немає.

Ігор Артюшенко підкреслив, що в разі, якщо б зміни в декларації були зазначені, значна частина питань відпала би, адже Зеленський може дозволити собі такий відпочинок.

– Або хтось інший оплачував. Особливо, коли ми говоримо про чартерний літак, який коштував, за різними оцінками 60-70 тисяч доларів.

А якщо хтось інший давав, то це корупція, це кримінальний злочин. Бо немає права президент, як і будь-який чиновник, окрім як від мами і батька, отримувати цінні подарунки вартістю більше приблизно трьох тисяч гривень, – наголосив Артюшенко.

Тобто або в одному випадку це порушення декларування – це адміністративна відповідальність президента, або, якщо хтось давав ці гроші і оплачував ці літаки. Це кримінальна відповідальність, тому що він не мав права отримувати такі подарунки у вигляді грошей на відпочинок. І тут питання вже до національного антикорупційного бюро, яке має почати розслідування, – підсумував народний депутат VIII скликання.

Ігор Артюшенко зазначив, що співголова фракції “Європейської Солідарності” Артур Герасимов закликав очільника МЗС Вадима Пристайка під час години запитань до уряду в парламенті  надати парламенту і суспільству документи щодо офіційного візиту президента Зеленського в Султанат Оман.

Повна версія ефіру:

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...