За день у Запорізькій області виявили 40 вибухонебезпечних предметів часів минулих війн – частину вже знешкодили

30
Фото: Google.com

Небезпечні знахідки були виявлені протягом учорашнього дня поблизу сел Першотравневе та Велика Білозерка. 

20 березня в полі поблизу села Першотравневе Мелітопольського району місцеві мешканці знайшли 28 артснарядів калібру 76 мм часів минулих війн. На місце відразу були викликані фахівці-піротехніки вилучили та знешкодили небезпечні знахідки.

Як повідомляють в ГУ ДСНС області, роботи проводились в спеціально встановленому місці методом підриву з дотриманням вимог техніки безпеки. Загрози місцевим мешканцям немає.

Ще 12 вибухонебезпечних предметів часів минулих війн знайшли вчора поблизу села Велика Білозерка. Люди знайшли їх в лісосмузі та відразу повідомили про небезпечні знахідки до Служби порятунку.

Зараз предмети перебувають під охороною. Подано заявку на вилучення та знешкодження до АРЗ СП в Запоріжжі, повідомляють в ГУ ДСНС.

Також рятувальники звертаються до громадян з проханням бути вкрай обережними під час проведення земельних робіт. Адже, непоодинокими є випадки коли на власних присадибних ділянках та городах громадяни знаходять підозрілі предмети, схожі на вибухонебезпечні.

Ваші дії після виявлення підозрілого предмета:

  • припинити будь-які роботи в районі небезпечного місця;
  • в жодному випадку не рухати підозрілий предмет;
  • організувати охорону небезпечного місця;
  • не допускати сторонніх осіб, особливо дітей, до знахідки, доки не прибули спеціалісти;
  • ні в якому разі не пересувати, не нагрівати, не розбирати небезпечний предмет.

Виявлені ВНП знищуються в спеціально відведених місцях відповідно підготовленими фахівцями-піротехніками з дотриманням правил безпеки.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...