За допомогою фейкових додатків хакери РФ мають змогу зчитувати інформацію користувачів

108
Фото - ілюстрація

Росію знову звинуватили у шпигунстві. З’явилася інформація, що хакери з РФ за допомогою фейкових додатків, можуть у будь-який момент зчитати інформацію користувача. Шкідливі додатки поширюють через інтернет-магазини.

Фейкові версії вбудовують у смартфони шкідливе розширення Monocle, що може зчитувати зображення з екрана гаджета і передавати цю інформацію в Росію, повідомляє «Детектор медіа» з посиланням на Lookout.

«Можливості для спостереження з’явилися в заражених застосунках, які мають вигляд легальних програм, але не є такими, і насправді містять шкідливі функції Monokle. Це звичний метод, який використовують розробники шкідливих програм. Вони “перепаковують” відомий додаток зі шкідливими функціями, щоб не викликати підозри користувачів», – розповіла інженерка Lookout Апурва Кумар.

За даними Lookout, основними групами ризику є мусульмани, люди, що проживають на території Кавказу, а також в країнах Центральної Азії, зокрема в Узбекистані. Проте, додають у компанії, жертвами програмного забезпечення можуть стати й інші люди.

Компанія Lookout стверджує, розширення Monocle розробила компанія, що пов’язана із Головним розвідувальним управлінням Генштабу РФ (ГРУ). Вперше шкідливу програму зафіксували в 2016 році, але вона активна і досі. На думку Lookout, розробники можуть працювати і над аналогічним застосунком для власників смартфонів Apple.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...