Запоріжці під стінами Верховної Ради протестують проти русифікації освіти (ФОТО)

814

Сьогодні під стінами Парламенту проходить акція на захист української мови. Пікет став реакцією суспільства на скандальний закон депутата «Слуги народу», який змінить статус української, як основної мови навчального процесу.

 

Законопроект скандального представника монобільшості Максима Бужанського пропонує скасувати обов’язкове вивчення 80% предметів у школах українською мовою. Також, в разі ухвалення пропозицій, скасовується перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання. Фактично, йдеться про тотальну русифікацію української освіти.

Законопроект мали розглянути сьогодні, але після обурення в соцмережах і заяв українців про наміри пікетувати Верховну Раду, розгляд перенесли на завтра.

Висловити свій протест українців закликала партія «Європейська Солідарність», ініціативу підтримали представники проукраїнських сил та організацій.

До захисту української мови долучились і запоріжці – партійці «Європейської Солідарності», члени запорізького осередку ВГО «Солідарна Молодь» та небайдужі містяни.

Акція на захист української мови співпала з 30-ю річницею проголошення Декларації про державний суверенітет України.

Народний депутат восьмого скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко наголосив, що в річницю, українцям знову доводиться боротися за цінності, які передбачала Декларація про державний суверенітет.

«Декларація визначила майбутній курс нашої країни, як самостійної держави, створила основу для законотворчості і стала програмою побудови незалежної, суверенної соборної України. Тридцять років тому українці об’єднались в прагненні вільної єдиної держави і створили цей документ. Символічно, що саме сьогодні, в річницю, нам знову доводиться боротися за цінності, які передбачала Декларація про державний суверенітет.

Адже українська мова – основа держави.

Ми обов’язково відстоїмо мову, Незалежність, ми не дозволимо відібрати права, яких сторіччями прагнув український народ. Ми дамо гідний супротив всім, хто сьогодні тягне країну в кремлівську прірву!», – сказав політик.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...