Запоріжцям нагадують про штрафи за покупку червонокнижних первоцвітів

84
Фотоілюстрація

Напередодні весняних свят Державна екологічна інспекція нагадує запоріжцям про штрафи за знищення червонокнижних первоцвітів, а також закликає не зривати і не купувати ці квіти. Про це повідомляють в пресслужбі  відомства.

«Згідно ч. 2 ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення: порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень із конфіскацією об’єктів рослинного світу», – йдеться в повідомленні.

Інспектори під час перевірки виявили особу, яка торгувала підсніжниками. За даним фактом складено адмінпротокол за ч. 2 ст. 88-1 КУпАП.  Його скеровано до суду.

Зазначають, що навесні торговці збирають ранньоквітучі рослини разом з бульбами, бульбоцибулинами:

«Щоб зібрати 30-40 букетиків ранніх квітів, браконьєру потрібно знищити до 400 м поверхні ґрунту лісу. Якщо врахувати, що первоцвіти суцільним килимом не ростуть, то площа збільшиться в 10 разів. …Первоцвіти є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах. Зникнуть первоцвіти – зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комашок, котрі захищають ліс від шкідників», – йдеться в повідомленні.

Розмір компенсації за шкоду, яку заподіяно незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням червонокнижних рослин становить від 49 до 62 грн. за одну рослину.

Тільки обране для вас у нашому телеграм каналі

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...