Запоріжцям показали світлини з часів боротьби УПА та подій АТО в рамках виставки (ФОТО)

103

В стінах Запорізького обласного центру молоді пройшла виставка «Два століття – одна війна!», яка присвячена 75-річчю від дня утворення Української Повстанської Армії. На презентованих світлинах були проілюстровані події боротьби за нашу державність часів УПА з проведенням аналогії з сучасними боями за Україну на Донбасі.

Організаторами історичної мистецької полії стали такі організації, як «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» та Фундація «Вільні люди». Виставка вже встигла об’їздити 23 українські міста в різних регіонах України, а після новорічних свят організатори планують ще більше розширити цей перелік.

Варто відзначити, що для створення світлин експозиції були використані архівні дані та фотографії, а також зображення сучасних подій, зроблені професійними військовими кореспондентами.

Серед головних задач виставки організатори називають відкриття для широких мас правди про визвольні змагання початку та середини минулого століття, проведення паралелі між ними та продовженням боротьби за Єдину та Вільну Україну.

«Ідея цієї виставки прийшла до нас у зв’язку з ювілейною датою створення УПА, яку ми святкували 14 жовтня цього року. Але готуючи експозицію, ми зрозуміли, що неправильно було б не згадати сьогоднішніх наших воїнів, які фактично продовжують виборювати нашу Незалежність. Тому ми обрали самий такий формат, який наочно демонструє паралелі між боротьбою вояків УПА і участі ЗСУ у сьогоднішній російсько-українській війні», – зазначив представник МНК, член Ради фундації «Вільні люди» Іван Брацюнь.

Всього на експозиції було представлено близько 20 світлин з демонстрацією різних подій визвольних змагань та україно-російської війни.

загрузка...