Сам факт акредитації та її порядок суперечать Закону України «Про Інформацію». Запорізька міська рада свідомо порушує цей закон, продовжуючи чинити опір присутності журналістів на сесіях та засіданнях постійних комісій.
Сьогодні, 26 березня, на сайті Запорізької міської ради з’явилось оголошення для журналістів. Для ЗМІ залишили повідомлення про необхідність акредитуватися до 14:00 30 березня, аби мати змогу потрапити на засідання 5-ї сесії Запорізької міської ради восьмого скликання.
Тобто, міськрада наче зробила крок на зустріч журналістам, запросивши їх на сесію. Але в одночас — виставила ряд перешкод.
Тож за яких умов можна буде потрапити на сесійне засідання? Не у сесійну залу. Адже минулого разу журналістів водили «чорними» ходами та сходами, як кріпаків, щоб вивести на «галерку». Саме на засідання, щоб мали змогу подивитись за тим, що відбувається, добре хоч не через шпаринку.
Тож умови:
Подання засобу масової інформації на акредитацію надається на ім’я керівника управління внутрішньої політики, преси та інформації Запорізької міської ради Ніколаєва В. А. на електронну пошту akr.uvp@zp.gov.ua або в паперовому вигляді до 14.00 вівторка, 30 березня.
Згідно з Порядком акредитації журналістів та працівників засобів масової інформації на пленарні засідання Запорізької міської ради, затвердженим депутатами на сесії Запорізької міської ради 24.02.2021 року, для забезпечення рівного та справедливого доступу засобів масової інформації до пленарних засідань Запорізької міської ради допускається акредитація не більше однієї особи від одного засобу масової інформації (за винятком випадків, коли засіб масової інформації подає також документи на акредитацію одного фотокореспондента або одного відеооператора).
У поданні засобу масової інформації на бланку редакції за підписом керівника засобу масової інформації зазначаються:
- повне найменування засобу масової інформації;
- код по ЄДРПОУ;
- адреса реєстрації засобу масової інформації (юридична адреса);
- адреса електронної пошти для листування;
- номер телефонного засобу зв’язку;
- прізвище, ім’я та по батькові працівників засобу масової інформації щодо яких вноситься подання (кореспондент, фотокореспондент, відеооператор).
До подання додаються копії документів, що посвідчують особу претендента на Акредитацію.
У заяві журналіста та працівника засобу масової інформації, який є або не є штатним чи позаштатним працівником засобу масової інформації зазначаються:
- прізвище, ім’я та по батькові;
- адреса реєстрації;
- адреса електронної пошти для листування;
- номер телефонного засобу зв’язку.
До заяви додаються копії документів, що посвідчують особу та засвідчують її професійну належність (паспорт, або ID-картка; редакційне посвідчення; документ, виданий професійним об’єднанням журналістів).
Журналіст або працівник засобу масової інформації, який не є штатним чи позаштатним працівником засобу масової інформації також може акредитуватися за поданням засобу масової інформації, з яким він співпрацює.
Читайте також: На Запоріжжі люди переплатили 12 тисяч за питну воду, яка не відповідала санітарним вимогам