Запорізька область у першій п’ятірці рейтингу щодо формування ОТГ

128
Фото: Google.com

Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оприлюднено дані загального всеукраїнського рейтингу областей щодо формування об’єднаних територіальних громад.

За покриттям ОТГ площі області Запоріжжя – на першому місці. За кількістю територіальних громад, що об’єдналися – на другому. А за показником кількості ОТГ – на третьому. Проте 48% запорізьких громад мають чисельність менше п’яти тисяч осіб. Із 50 ОТГ у Запорізькій області – 24 маленькі. Тож наш регіон опинився на п’ятому місці загальноукраїнського рейтинг.

Фото: zoda.gov.ua

Починаючи з серпня цього року при складанні рейтингу Мінрегіон виключив параметр загальної кількості створених у регіоні ОТГ.

“Ми неодноразово говорили, що кількість ОТГ не може бути показником успішності чи неуспішності області в питанні формування спроможних громад. Тому вирішили надалі не враховувати цей показник у рейтингу” — прокоментував останні дані моніторингу Мінрегіону перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода.

За його словами, основним показником успіху у процесі створення ОТГ має бути кількість людей, що проживають у новоутворених громадах — головний ресурс і ознака спроможності нових громад до розвитку. Майже у половині ОТГ Миколаївської, Тернопільської та Черкаської областей кількість мешканців не перевищує 5 тисяч осіб.

Читайте також: Реконструкція на 53 млн. — в Запоріжжі відремонтують інтернат

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...