Запорізькі бізнесмени хвастаються новим проектом розважального центру

413

Місцеві мільйонери черговий раз намагаються продемонструвати свої статки. У Запоріжжі вже не викликає здивування бажання місцевих князьків мати свої святині, приймати пожертву і мати свого отця, який відмолить усі гріхи і заступиться перед святими. Запоріжці напевно знають, про які церкви йде мова, та хто їх збудував. І зовсім не обов’язково себе обтяжувати і йти на службу, достатньо мати своїх посланців Бога. Храми сьогодні це модно, але руйнація однієї з центральних площ міста заради свого бізнесу, це вже показово.

В найближчі три роки планується реалізація проекту “Сучасний центр міста”, в ролі ініціатора виступає компанія “Александр”, одним із засновників якої є Володимир Кальцев. Разом з іншими бізнесменами, він планує вкласти інвестиції, які приблизно обійдуться більше, ніж в мільярд гривень в новий проект. На думку інвестора, будівництво нового торгового центру, допоможе Запоріжжю вийти в лідери в сфері розваг та послуг.

Будівництво комплексу загальною площею 102 тис м. кв. планують між ТРЦ “Україна” та цирком. Також в планах компанії взяти у держави в аренду парк ім. Пушкіна терміном на 49 років, який стане доповненням ТЦ і розпочати повну його реконструкцію.

Концепцію нового парку розробляли за участю англійських ландшафтних дизайнерів. Вони передбачили створення в новому парку зони активного відпочинку для людей з різними інтересами: екстремалів, художників, учасників літнього театру-естради, а також майданчики для вигулу собак і т.п.

Нагадаємо, що цю ділянку вже розглядали, як місце під забудову. Ще в 2006 році товариство “Ленд Дивелопмент” намагалося розпочати будівництво комплексу на місці, де знаходився сквер. Цей проект намагалися реалізувати протягом багатьох років, але в результаті нічого не вийшло і будівництво так і не розпочалося.

Так можливо і в цей раз нічого не вийде? Постає питання, навіщо будувати нову махіну навпроти вже існуючого багато років ТРЦ “Україна”, а не відремонтувати міський цирк, який знаходиться в ненайкращому вигляді та зробити реконструкцію території парку і скверу?

Для побудови торгово-розважального центру потрібно руйнувати сквер, змінювати ландшафт, а чи має сенс робити таку роботу, коли в місті є купа ділянок, де цей комплекс був би більш репрезентабельний? Набережна, половина якої заросла травою, “Амстор” на вул. Перемоги, зруйнований завод на Лермонтова і ще багато місць, яким варто було приділити увагу, при виборі ділянки під будівництво. Можна взяти до уваги ще те, що біля парку розташована церква і як інвестори та дизайнери уявляють активне життя екстремалів, чи виступ наприклад рок-групи в той момент, коли за парканом починається правитися в церкві.

Земля, на якій зараз розташований сквер, а надалі планується будівництво центру, знаходиться під владою Володимира Кальцева. Цим шматком міської землі володіє фірма «Ленд Девелопмент», про яку згадувалося вище. ТОВ «Ленд Девелопмент» зареєстрована на кіпрський офшор «Ейнтривуд Інвестментс Лімітед» і ТОВ «Александр Девелопмент». Остання входить у групу компанії «Александр» братів Кальцевих.

Відповідь здається очевидна. Навіщо переплачувати мільйони за землю, коли можна збудувати  будівлю на ділянці під власним контролем. Чи будуть плани втілені в життя, побачимо найближчим часом, а поки  спостерігаємо за розвитком подій.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...