Запорізькі депутати просять Верховну раду посилити відповідальність за порушення закону про вживання та продаж алкоголю

76
алкоголь

Депутати Запорізької міської ради просять Прем’єр-міністра України та Верховну раду затвердити проект рішеннія щодо посилення відповідальності за порушення законодавства при вживанні алкоголю та встановлення законодавчих обмежень щодо торгівлі алкоголем.

Статистичні дані свідчать, що під впливом алкоголю відбувається 80% умисних вбивств, 75% зґвалтувань і 70% фактів хуліганства. І це не кажучи про різні форми домашнього насильства, від якого часто страждають і діти.

За офіційними даними, в Україні щорічно на облік ставлять 100 тисяч алкоголіків, а останнім часом в країні фіксується до 30% дитячої патології новонароджених, причиною якої у переважній більшості випадків є алкоголь.

“Українська нація стоїть перед страшенною загрозою виродження, адже рівень вживання алкоголю практично вдвічі перевищує пороговий. За даними ВОЗ незворотна деградація генофонду починається при вживанні 6-8 літрів алкоголю в рік на душу населення, а вживання алкоголю в Україні становить в середньому 15 літрів в рік.В умовах проведення важливих реформ в державі та одночасно ведення військових дій – Україні потрібне сильне, здорове населення, яке зможе піднімати економіку країни та забезпечити майбутнє цієї держави.

Проте для реалізації поставлених цілей потрібна не лише популяризація здорового способу життя, але й посилення обмежень у сфері обігу алкогольних напоїв та відповідальності за їх порушення”, – сказано у зверненні.

Враховуючи вище сказане, запорізькі депутати просять парламент та уряд України:

1. Невідкладно внести та розглянути законопроекти (або зміни до законопроектів), які посилюють відповідальність за торгівлю алкогольними напоями у заборонених місцях, за розпивання у публічних місцях та за доведення до стану сп’яніння неповнолітніх, зокрема у КУпАП гл.12,14.

2. Встановити законодавчі обмеження щодо торгівлі алкогольними напоями у нічний час, у безпосередній близькості до загальноосвітніх закладів та у тимчасових торгівельних спорудах.

Читайте також: 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...