Запорізький нардеп домігся, щоб злочинами Луки та «Радомиру» зайнялася Генпрокуратура

676

Генеральна прокуратура взяла на контроль хід слідства у кримінальному провадженні щодо правопорушень Митрополіта Луки та ГО “Союз православний “Радомир”. 

Про це повідомив перший заступник Генерального прокурора України Дмитро Сторожук у відповіді на депутатський запит Ігоря Артюшенка, – пишуть на сайті нардепа.

На теперішній час триває досудове розслідування у кримінальному провадженні та здійснюються необхідні слідчі дії, – йдеться в документі.

Нагадаємо, 18 січня на пленарному засіданні Верховної Ради України Ігорем Артюшенком був оголошений депутатський запит щодо необхідності перевірки діяльності окремих представників УПЦ МП та організації «Радомир». Також депутат направив Генеральному прокурору України Юрію Луценку, голові Служби безпеки України Василю Грицаку, Міністру юстиції України Павлу Петренку депутатський запит щодо злочинної діяльності окремих представників УПЦ МП та Громадської організації «Союз православний «Радомир» в м. Запоріжжя. У зверненні нардеп викладає факти, які вказують на це.

Зокрема, йдеться мова про співпрацю Митрополита Запорізької єпархії Московського Патріархату Луки із органами державної влади, які керували до Революції Гідності.  Артюшенко звертає увагу на антидержавну діяльність Громадської організації «Союз православний «Радомир», яка тісно співпрацює з Запорізькою єпархією УПЦ МП.

Шостого січня молодики з організації скоїли напад на активістів, які взяли участь у флешмобі в пам’ять трагічно загиблого малюка. Під час похорону дитину відмовився відспівувати священник Московського патріархату через те, що немовля було хрещене в Київському патріархаті. І Лука, і його прихильники з організації підтримали рішення священнослужителя.

ГО «Радомир» неодноразово була помічена як організатор або як учасник антиукраїнських акцій. Зокрема, у січні 2017 року ГО «Радомир» організувала у Запоріжжі спортивний турнір пам’яті загиблого «беркутівця». Про цю акцію написав українофобський сайт «Русская весна». У травні 2017 р. учасники ГО «Радомир» охороняли учасників інспірованої російськими спецслужбами акції «Полк Перемоги». 9 травня 2017 р. у м. Запоріжжі під час проведення акції за ініціативою громадської організації «Полк Перемоги» використовувалась заборонена законом символіка, а саме георгіївські стрічки та радянські прапори. В акції прийняли участь й представники ГО «Радомир» (без погодження участі з Запорізькою міською радою). Проведення вказаного заходу призвело до сутичок між учасниками акції з одного боку та учасниками АТО і патріотично налаштованими мешканцями Запоріжжя з іншого.

11 січня 2018 року, під час обшуків у представників проросійської громадської організації «Союз православний «Радомир», співробітники Служби безпеки України у Запоріжжі вилучили незареєстровану автоматичну вогнепальну і холодну зброю, значну кількість набоїв, медалі «патріот Росії», проросійську символіку вказаної організації, роздруківки з текстами антиукраїнського змісту.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...