Запорізькій області виповнюється 80 років – програма святкувань

1359
Фото: Google.com

10 січня виповнюється 80 років з дня утворення Запорізької області. Цей ювілей планується відзначити низкою масштабних культурних заходів. Святкування триватиме протягом усього року і охопить усі райони регіону, до якого долучаться жителі кожного куточка нашого краю.

За повідомленням Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, почнуться святкові культурні заходи у Запоріжжі. Обласний краєзнавчий музей на честь ювілею відкриє планшетну виставку „Запорізька область – досягнення та перспективи” та виставку найцікавіших експонатів зі своїх фондів. Також серед запланованих святкових заходів – виставка досягнень Запорізької області з масштабною культурною програмою, зустрічі з видатними людьми Запорізького краю, екскурсії для учнівської та студентської молоді. Планується видання художньої, краєзнавчої та наукової літератури, збірки дитячих творів „Ми – надія твоя, Запорізький краю!”.

Як повідомляє ЗОДА, усі райони області готують свої заходи та власні переліки досягнень до ювілею області. Містами та районами мандруватиме мистецький тур з концертною програмою „Мій Запорізький край”. Запоріжців-провідних діячів мистецтв заплановано запросити до участі у концерті „Мистецька гордість Запоріжжя”. Протягом року заплановано презентації нових туристичних маршрутів, буде проведено обласну туристично-краєзнавчу учнівську експедицію „Мандруємо Запорізьким краєм”. Запорізькі фотохудожники, художники та скульптори готують тематичні виставки. Бібліотеки наповнюють виставки фото- та архівними матеріалами, літературою, присвяченими утворенню Запорізької області.

Варто відзначити, що разом із областю цього року чимало закладів культури також відзначатимуть ювілейні дати. Це 90-річчя Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара (березень); 80-річчя Запорізької обласної філармонії (квітень); 80-річчя Запорізького обласного театру ляльок (вересень); 80-річчя обласного методичного центру культури і мистецтва (грудень). Ці урочистості нададуть особливої ваги святкуванню ювілею області.

Історична довідка

Запорізька область була утворена 10 січня 1939 року. До її складу увійшли: місто Запоріжжя, Андріївський, Якимівський, Бердянський, Великобілозерський, Великотокмацький, Василівський, Веселівський, Генічеський, Гуляйпільський, Кам’янсько-Дніпровський, Коларівський, Красноармійський, Куйбишевський, Люксембурзький, Мелітопольський, Михайлівський, Молочанський, Нижньосірогозький, Нововасилівський, Новозлатопольський, Новонікольський, Оріхівський, Пологівський, Приазовський, Ротфронтовский, Сиваський, Чернігівський) і два райони Миколаївської області (Велико-Лепетіхінський і Новотроїцький).

Цифри

Кількість районів неодноразово змінювалося: в 1939 році їх було 30, в 1946 – 23, 1963 – 10, 1966 – 17 з 1993 – 20.

Загальна площа «новонародженого» регіону склала 27,2 тисячі квадратних кілометри. Протяжність області з півночі на південь – 208 кілометрів, зі сходу на захід – 235 км.

Офіційно, необхідність виділення нових областей (одночасно із Запорізькою були створені Сумська та Кіровоградська області) пояснювалася тим, що стрімкий розвиток України в роки перших п’ятирічок ускладнило керівництво існуючими на той момент областями. До того ж, чисельність населення в Запорізькій області період з 1926 по 1939 роки збільшилася на 20% і склала 1,4 мільйона осіб. А населення Запоріжжя в зазначений час збільшилася аж у 4 рази і склало 289 000 осіб (у вісім разів більше, ніж до 1917 року).

Читайте також: У Запоріжжі біля головної ялинки області тривають новорічні вистави та фестивалі – ПРОГРАМА

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...