Запорізьку поліцію навчають протидіяти домашньому насильству

52

Проблема домашнього насильства гостро стоїть для українського суспільства невтішні статистики, жахаючи новини, культурні та соціальні проекти, що відкривають громадськості очі на цю проблему. Боряться зі стереотипами і стигматизацією в цьому питанні. А також допомагають з нею боротись.

На території кількох обласних центрів уже працює програма “Поліна” від Нацполіції. Це спеціальна програма з протидії насильству.

Крім того, співробітники поліції регулярно проходять навчання й тренінги щодо протидії домашньому насильству в реальних умовах, розробляють плани дій згідно з чинними правовими актами врегулювання.

Згідно з чинним законодавством поліцейські, які виїжджають на виклик стосовно домашнього насилля, мають подбати про безпеку постраждалої особи і одразу виписати кривднику терміновий заборонний припис. Такий припис накладатиме на правопорушника зобов’язання залишити місце мешкання (перебування) постраждалої особи, а також заборонятиме контакт з нею. Остання, в свою чергу, зможе звернутись за допомогою як до центрів соціальних служб захисту жертв домашнього насильства, так і тимчасово перебувати в центрах до вирішення сімейних проблем.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...