Затриманому в Запоріжжі адвокату оголосили підозру

227
Затриманому, кілька днів тому, адвокату прокуратура Запорізької області оголосила підозру. Його звинувачують у вимаганні від суддів коштів у розмірі 35 тисяч доларів.  При отриманні частини з них – 25 тисяч доларів, чоловіка затримали, гроші були поміченими, – повідомляє прокуратура Запорізької області.
16 червня поточного року прокурором Запорізької області повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 368-3 КК України затриманому 15.06.2018 адвокату, який вимагав через родича судді Господарського суду Запорізької області у колегії суддів вказаного суду грошові кошти в розмірі 35 тис. доларів США за неподання до Вищої ради правосуддя скарги щодо вчиненого, на його думку, суддями дисциплінарного проступку, рішення яких у господарській справі скасовано апеляційною інстанцією та одержав 25 тис. доларів США раніше обумовленої неправомірної вигоди, – йдеться у повідомленні прокуратури. 

Колеги затриманого висловили іншу версію подій, пише Regionnews.

Так, два дні тому у Запоріжжі проводили масштабий семінар, на який прийшло більшість місцевих адвокатів. Не дивно, що тема приватних розмов стосовно затримання під час отримання неправомірної вигоди у сумі 25 тисяч доларів місцевого адвоката була найпопулярнішою. Погодьтеся, не часто затримують адвокатів, та ще й при таких неправдоподібних обставинах. Вимагання коштів у розмірі  35 тисяч доларів за те, що адвокат не напише скаргу на суддю до Вищої ради правосуддя звучить приблизно, як життя на Марсі. Подібні скарги пишуть щодня, без попередження і, як правило, без наслідків для самих суддів.

У приватній розмові з журналістом інформаційного агентства Regionnews один з адвокатів, який добре знає обидві сторони справи, повідомив:

“Існує версія, що адвокат, якого звинувачують у вимаганні коштів, мав необережність домовитися з суддею про позитивне рішення у справі, якою він займається. Процес переговорів вівся через чоловіка судді, який є адвокатом і добре знайомим обвинуваченій людині. Усна домовленість була, кошти, приблизно у розмірі 35 тисяч доларів були передані відповідній судді.  Та домовленості суддя не дотрималася і рішення винесла не таке, яке обіцяла. Адвокат почав вимагати повернути гроші клієнту, адже домовленість недотримана. Власне те, у який спосіб вони були повернуті, мали нагоду побачити правоохоронці”, – зазначає колега затриманого.

Титм часом прокуратура подала клопотання про обрання підозрюваному міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 1,5 млн. грн. Втім, слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя адвокату виніс рішення відправити підозрюваного під цілодобовий домашній арешт. 
загрузка...