Зеленський провів зустріч із головами фракцій у Верховній Раді: не домовились

1119

Володимир Зеленський із головами фракцій провів зустріч щодо дати інавгурації. Згоди дійти не вдалось. Зі сторони Зеленського наполягають на 19 травня.

“Ми запропонували нашу дату 19 травня і я пояснив, що потрібно вирішити цю дату, адже є зв’язок з нашими іноземними гостями, які хочуть зрозуміти свій графік. Всі хочуть приїхати до нас на святкування серйозного дня. Ми обговорювали різні дати. У лідерів фракцій є різні думки”, – коментує Зеленський.

Подробиці зустрічі уна фейсбук опублікували чи не всі учасники. Ірина Геращенко поділилась найбільш детальним звітом. Наводимо кілька цитат.

“Відбулася зустріч новообраного Президента України з керівництвом парламенту і керівниками парламентських фракцій. Зустріч тривала півтори години.Були присутні представники всіх фракцій (на рівні керівників чи заступників). Головна тема зустрічі – проведення консультацій щодо дати інавгурації, обмін думками щодо налагодження співпраці між гілками влади.
Новообраний Президент звернувся з ініціативою провести інавгурацію 19 травня. Більшість керівників фракцій, присутніх на зустрічі, наголосили, що донесуть цю позицію до своїх колег , а відповідні рішення будуть прийматися на засіданні фракцій 13- 14 травня”.

“Під час зустрічі колеги з інших фракцій піднімали питання ставленння новообраного президента до виборчої системи ( мажоритарка чи списки), можливостей розпуску парламенту, законів про імпічмент і ТСК , інше.
Я зосередилася на ключовій для мене темі зовнішньої політики і зовнішньої агресії РФ проти України. Наголосила, що вже першим викликом для новообраної команди стане червень, коли в ЄС будуть дискусіі щодо продовження санкцій і важливо добитися їх пролонгації”.

“Також поінформувала про певні нюанси мінських перемовин, які знаходяться в стагнації через деструктивну позицію РФ. Розповіла про зусилля команди президента Порошенка по звільненню заручників і інші гуманітарні та безпекові аспекти, про те, що в ВР існує неформальна Мінська платформа, дискусійний майданчик, який дозволяє знайомити депутатів з ходом переговорів і мирними ініціативами. 16 травня відбудеться чергове засідання мінської платформи в ВР. … Запросила експертів з зовнішньої політики новообраного президента на цю зустріч, аби поділитися певними думками і інформацією щодо мінського процесу”.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...