Журналісти розсекретили коли і навіщо привозили Зеленського фотографуватися до Бабиного Яру

5921

Протягом останньої доби які тільки історії не вигадували про Зеленського, щоб відволікти суспільство від основної події – президент проігнорував офіційні заходи у День вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру. Це, варто зазначити вельми обурило єврейську спільноту. Равин Яків Блайх зазначив під час своєї промови, що вперше під час річниці трагедії в Бабиному Яру немає президента України. Цю інформацію підхопили медіа і користувачі соціальних мереж.

Офіційної інформації про те, був там Зеленський  чи ні та  коли саме, на сайті Офісу президента вчора не було і сьогодні вона не з’явилася. Що дає розуміння того – суспільству банально закинули версії, щоб вони самі домислювали і не думали про глобальне.

Вчора у соціальних мережах з’явилося фото Володимира Олександровича в темних окулярах і текст – президент був в Бабиному Яру, але пізніше. Вперше вони з’явилися на Українській Правді, Інтерфаксі. А вже на ранок закинули “утку” про те, що наче б то гаранту стало дуже зле посеред ночі і для нього викликали швидку допомогу з Феофанії. Журналісти припускають, що версії закинули з Офісу президента та дещо розкривають карти, як усе було насправді. Цікавий аналіз подій з’явився у Фейсбук групі “По той бік новин”

Про Зеленського, виклик швидкої та Бабин Яр.

Сьогодні отримали шквал питань щодо Зеленського, Бабиного Яру та ситуації загалом. Вирішили відповісти тут про те, що вдалося знайти та проаналізувати. На наше переконання, це спосіб відвернути уваги від головного. Поки весь фейсбук обговорює, чи справжні фото, чи Зеленський захворів і час його перебування у Бабиному Яру, на задній план відходить факт того, що він пропустив офіційний захід.

Є інформація, яку можна перевірити, а отже і спростувати або підтвердити її. Є інформація, яку перевірити майже неможливо – хто став першоджерелом? Хто ще може підтвердити це?

По фейсбук-пабліках розганяють інформацію про те, що вчора вночі Зеленському викликали швидку з Феофанії. Чи могло таке бути? Так, могло. Чи може це бути придуманим фейком? Звісно, може. Але пости у фб – це один із показників, який змушує засумніватися в достовірності тверджень. Якщо ми не можемо перевірити інформацію – їй не варто вірити. Вангуємо, що ні Феофанія, ні Офіс президента інформацію про виклик швидкої не підтвердять або не коментуватимуть загалом.

Окрема історія із фото Зеленського в чорних окулярах у Бабиному Яру – користувачі соцмереж пишуть, мовляв, все дуже погано. Це не що інше, як хайп і чиїсь здогадки. Важливо те,що його дійсно вчора не було під час офіційних заходів вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру.

Равин Яків Блайх зазначив під час своєї промови, що вперше під час річниці трагедії в Бабиному Яру немає президента України. Цю інформацію підхопили медіа і користувачі соціальних мереж. Ввечері з’явлися фото на Українській Правді, Інтерфаксі та інших ЗМІ, що Володимир Зеленський інкогніто відвідав Бабин яр.

На наше переконання, він це зробив після піднятого хайпу в соцмережах. Офіс президента злив фото кільком медіа (під постом Олександра Ройтбурда Кирило Тимошенко написав, що його можна вважати джерелом http://bit.ly/2nO9J1Z – але ми пам’ятаємо, як він був джерелом інформації про відставку Богдана). Вважаємо, що зливи, які публікують медіа в цій ситуації – це підігрування факапам влади. Тобто, якщо Зеленський відвідав Бабин Яр, то офіційна інформація має бути на сайті офісу президента та на офіційних сторінках соціальних мереж.

Тепер щодо того, коли ж там був Зеленський?

Кошик з квітами був уранці. Це чітко видно на всіх фотографіях.
Потім була емоційна промова ребе http://bit.ly/2opSLHs
Потім роз’яснення від головного ребе України http://bit.ly/2mf17B3

Тобто, у самій єврейській общині пішов розкол.

Після вірусного поста Олександра Ройтбурда піднявся хайп. http://bit.ly/2mS3Sc2 Пізніше, після появи фото, він виправив інформацію, що Зеленський був у Бабиному Яру вранці. Ні, ми переконані в тому, що не був.

В одному із фото вдалося витягнути метадані: воно зроблено в 17:35 (див. Зображення). Дякуємо Olena Churanova.

Також приблизно на цей час вказують інші ознаки. Добре це розписав Oleksandr Zinchenko у себе на сторінці:

“Вранці у неділю у столиці йшов дощ. Попри це біля пам’ятників у Бабиному Ярі з’явилися корзини квітів із жовто-блакитними стрічками “від Зеленського”. Свідки стверджують, що на 9:50 вони вже були. Сонце почало виглядати десь о 10:30. Вдень до Менори дійшов Марш пам’яті і ребе Яків дов Блайх заклеймив Зеленського ганьбою і соромом, що той не прийшов із усіма. Через деякий час неофіційно були поширені кілька фото із Зеленським в окулярах та букетом червоних квітів.

На фото – Зеленський біля підніжжя радянського монумента жертвам Бабиного Яру. Це не біля Менори. Коли вони були зроблені – там не може бути двох думок. Вони були зроблені у теплому світлі перед заходом сонця. Проміння падають із західної сторони. Десь о 17:30.

Десь у цей час перекривали вулицю Олени Теліги. Про це повідомляли свідки.

Отже. Вранці Зеленського не було. Привезли тільки корзини квітів. Вдень відсутність Зеленського на урочистостях спричинила емоційну реакцію ребе дов Блайха. Після цього Зеленського привезли фотографуватися”.

Єдине, що додамо від себе – лінки на вебкамери на м. Дорогожичі, щоб було зрозуміло, коли йшов дощ, коли висох асфальт і коли та як світило сонце. (Камери з вулиці Теліги http://bit.ly/2nTIaEl http://bit.ly/2orbLFx

Якщо уважно розглянути фото, то чітко видно, що сонце із заходу, а не південного сходу.

Як підсумок: інфовкиди про те, що до Зеленського вночі викликали швидку, що він інкогніто поклав квіти до пам’ятника жертвам трагедії, – це спосіб відвернути уваги від головного. Закінчимо тим, чим почали: поки весь фейсбук обговорює, чи справжні фото і час перебування Зеленського у Бабиному Яру, на задній план відходить факт того, що він пропустив офіційний захід.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...