Знову не знали? – у Зеленського вимагають від Уряду те, що в Уряді вже зробили

3246

22 квітня уряд та Нафтогаз ухвалили рішення знизити ціни на газ для населення з 1 травня до 8247 гривень за тисячу кубометрів.

Це пов’язане з тим, що у березні на енергетичних біржах Європи, на яких Україна купує імпортний газ, ціна на блакитне паливо різко впала. Так, рівень цін на ринку чи не вперше став нижчим за рівень регульованих державою цін. Тому 3 квітня уряд ухвалив постанову №293, якою зобов’язав Нафтогаз продавати газ населенню за ринковими цінами.

Проте в телеграм-каналі команди Зеленського з’явився заклик знизити ціну на газ для населення тільки сьогодні.

«Ми закликаємо НАК Нафтогаз України та Кабінет міністрів провести відповідні консультації з МВФ та, замість запланованого підвищення, вийти на відповідне пониження ціни газу для населення із 1 травня», — йдеться у цьому повідомлені.

Крім цього, у Команді Зеленського зазначили, що з 1 червня Росія може обмежити постачання енергоресурсів до України, а з 1 січня 2020 року — зупинити транзит.

Ціна на газ для населення, згідно з вимогами МВФ, повинна формуватися із двох факторів — собівартості українського газу та супутніх послуг, та його імпорту. Оскільки газ у Європі подешевшав, і Україна може його закупити за менші гроші, держава може знизити тариф для населення, не порушивши тим самим домовленості з МВФ. Що і було зроблено задовго до закликів Зеленського.

Створено за матеріалами Громадське.

загрузка...