Це повна невідповідність обіцянок влади і реальності, – Гончаренко про проект бюджету-2020

179

Проект бюджету-2020 немає жодного відношення до реальної економічної ситуації в країні та суперечить обіцянкам влади про підвищення заробітних плат освітянам та лікарям. Про це заявив депутат фракції політичної партії «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко під час обговорення проекту державного бюджету на 2020 рік.

«Що ми всі маємо з цим проектом бюджету на 2020 рік? Саме головне – це повна невідповідність риторики влади і реальності, яка закладається в державний бюджет»,наголосив він.

Депутат нагадав слова прем’єр-міністра Олексія Гончарука, про майбутнє «економічне зростання і ривок – 40% зростання за п’ять років і вже в перший рік – 5%».

«Що ми бачимо в реальності в проекті бюджету – 3,3%», – зауважив він додавши, що може комусь здається, що це не велика різниця 3,3% і 5%, але насправді – це десятки мільярдів гривень.

«Нам говорив у своїй передвиборчій програмі президент Зеленський, що він обіцяє гідну зарплату вчителю та лікарю. Що ми бачимо в реальності? Реально немає жодного зростання зарплати ані вчителі, ані лікаря. У лікаря – трішки більше рівня інфляції, видати на освіту – фактично на рівні інфляції підвищуються. Без жодного зростання»,також підкреслив Олексій Гончаренко.

Парламентар нагадав, що в липні уряд ухвалив постанову, якою затвердив нову тарифну сітку для освітян, яка передбачала суттєва зростання зарплати вчителів.

«І сьогодні нам пропонують на виконання цієї постанови закласти нуль гривень. При тому, що постанова не була відмінена. Якщо ви не хочете виконувати її, то відміняйте, а якщо не відміняєте, то виконуйте»,сказав він.

Олексій Гончаренко також нагадав про обіцянки нової влади про зарплату вчителям 4 тис. доларів.

«Я бачу, що ви дали добрий урок вчителям про те, як можна обманути людей. І це є абсолютно неприпустимо»,сказав він.

Водночас у проекті бюджету закладене зростання видатків на Офіс президента, на генеральну прокуратуру.

«Нам казали – ми створюємо нові міністерства, ці міністерства-«франкенштейни» енергетики та екології; економіки та АПК; ветеранів та окупованих територій – щоб зекономити на чиновниках. А де ж ця економія в проекті бюджету? Де зменшення видатків на уряд хоч на одну гривню? Покажіть його? Його немає»,підкреслив Олексій Гончаренко.

«І це реальність, яку сьогодні нам фактично демонструють у цьому бюджеті. Є одна реальність – в телевізорі, і буде абсолютно інша реальність – в холодильнику у людей. Я хочу, щоб ви зрозуміли, що рано чи пізно холодильник переможе це безкінечне реаліті-шоу, яке ви влаштовуєте»,сказав депутат.

«Тому поки не пізно схаменіться, внесіть нормальний бюджет, де є підтримка села, підтримка освітян. Всього того, чого ви сьогодні позбавляєте країну»,закликав Олексій Гончаренко.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...