У Запоріжжі почастішали випадки шахрайств від імені “Приватбанку” – небезпечні номери телефонів

2841
Останнім часом запоріжці стали частіше скаржитися на дзвінки від людей, які представляють співробітниками Приватбанку. Про це активно пишуть на форумах та повідомляють ЗМІ для розповсюдження інформації. Сьогодні про ще один випадок розказала нам Надія Михайлівна. 

Як правило, перший дзвінок здійснюють з номерів, які починаються з “056…” Якщо абонент погоджується розмовляти, відразу розпочинається атака з метою отримання якомога більше інформації про особу. Питають, скажімо: все правильно ви народилися 21 листопада 1978 року? Абонент розуміє, що дані хибні і часто автоматично починає називати вірну дату народження. Якщо розмова йде плавно, то обережно випитують кодове слово, посилаючись на збій в системі та зникнення даних. Якщо людина нічого не підозрює, то через 2-3 години коштів на рахунку уже не буде.

Якщо людина не змогла розмовляти коли поступив перший дзвінок – дзвонять з іншого номеру, бо розуміють, що цей вже в базі шахраїв знайшли. 

“Кілька днів тому мені подзвонили з номера – 0567369129, представилися, я кажу – вибачте, не зручно говорити. Чоловік на тому кінці сказав – гаразд, вибачте, можна завтра наберу? Я погодилася, і спитала, що саме хочуть повідомити, може щось термінове. Чоловік сказав, що нічого нагального, загальну інформацію хотів повідомити. Очевидно зрозумів, що я вже поцікавилася номером, з якого дзвонили. В пошукову систему забила номер, прочитала гору відгуків, всі пишуть – шахраї. Легенди при цьому розповідають найрізноманітніші.

Зрозуміло, що з цього номеру мені більше дзвонити не будуть. Пройшло 3 дні, про мене згадали. Дзвінок з номера – 0675676515. Та ж сама історія… Але цього разу я запитала, а чого ви з номера київстару дзвоните? На тому кінці роздратований голосом: “Потому, что это наш номер! Какие проблемы, идиотка ….” Слухавку кинули – розказує Надія Михайлівна.

Жінка вирішила поцікавитися у знайомих, чи не було подібних випадків, у трьох з 20 знайомих пані Надії, аналогічна ситуація була практично щойно, в межах одного тижня.

Запобігти подібним випадкам Приватбанк не може і певно не хоче, бо коли ошукані клієнти приходять до відділень, то співробітники навіть не питають ті номери телефонів, з яких дзвонили шахраї… Єдиний варіант, який допоможе не потрапити на гачок шахраїв – не повідомляти нічого. Або коли до вас звертаються – Надія Михайлівна, відразу кажіть – ви помиляєтеся – Людмила Василівна, подивитеся на реакцію. І не забувайте номери шахраїв публікувати в мережі, це врятує гаманці інших.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...