Андрей Рыбальченко – о равнодушии диспетчера “скорой”

178

Запорожский журналист Андрей Рыбальченко поделился в Фейсбуке историей, о том, как можно умереть, не дождавшись “скорой”, из-за равнодушного диспетчера.

На своє нещастя, вперше за декілька років стикнувся з “бувалим” диспетчером “швидкої допомоги”.
Зранку в переході на площі Пушкіна у чоловіка років за п’ятдесят відмовили ноги. Був він на підпитку або ні, визначити на вигляд було доволі важко, мав загальмовану реакцію і нездоровий вигляд, пояснив, що має проблему з нервами і в нього відмовляють ноги. Встати самостійно він взагалі не міг, тож я набрав 103, повідомив, що людині стало погано і вона не може підвестись. І тут диспетчер протягом недовгої розмови почала “вмовляти” мене, що він п’яний і “швидка” не приїде…
На аргументи з приводу необхідності медичної допомоги для нього, диспетчер лише повторювала “якщо він п’яний – викликайте поліцію, а не нас”… на моє запитання “ну а якщо він помре?”, вона відповіла “а чо це він помре?”, на цьому розмова закінчилась…
Зв’язавшись з іншим диспетчером, “швидку” все ж вдалось викликати.
Виявляється, що диспетчерська “швидкої” це лотерея, де можуть зєднати зі співробітником, для якого людина, що впала і не може встати точно п’яниця, а для іншого все ж хворий, який потребує допомоги.
На місце вдалось викликати дружину хворого, яка сказала, що в її чоловіка відмирання клітин головного мозку (вірогідно хвороба Альцгеймера) і він втнув дурницю, коли вийшов з дому самостійно…
Цікаво, той диспетчер, який намагався пробити дно своєю поведінкою, чув про відповідальність за відмову у наданні допомоги?
І ще цікаво, навіть якби той чоловік був п’яний, але при цьому мав напад хвороби, чи позбавляло б це його права на термінову медичну допомогу?
Не заздрю тим, хто вимушений користуватись послугами “швидкої допомоги” частіше аніж я… адже як виявилось іноді хворий опиняється в залежності від бувалого пекельного диспетчера, яка по ту сторону телефонної трубки вирішує долі людей, ставлячи діагноз “алкаш” на телепатичному рівні.

Читайте в Фейсбуке

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...