Председатель Запорожской облгосадминистрации Константин Брыль написал, что работники конного завода в любом случае получат по два гектара земли.
Громади мають самі вирішувати, як поводитись із землею, що роками давала врожай на благо України. Про це ми сьогодні говорили під час зборів трудового колективу філії «Запорізький кінний завод №86» ДП Конярство України.
Приводом для зустрічі з селянами стала акція протесту жителів села Трудове, в ході якої 3 листопада вони перекрили трасу «Запоріжжя-Донецьк». Головна вимога пікетувальників — негайне проведення розпаювання земель колишнього державного підприємства з подальшим виділенням їм земельних паїв.
Поспілкувавшись з місцевою громадою, я з подивом дізнався що їх протест був активно підтриманий народним депутатом України по даному округу Вадимом Кривохатько. Тобто замість того, аби реально займатися вирішенням проблеми в Києві на рівні Міністерств, парламентарій диригує мітингами. Сьогодні хочу сказати, що ця ситуація знаходиться під моїм особистим контролем. Аби поставити в питанні крапку мною була створена спеціальна робоча комісія.
Але хочу відразу роз’яснити нюанси. Людям давно обіцяли розпаювати землі. Однак забули сказати, що для цього потрібно отримати згоду від Міністерства АПК і оформити землю, яка по документами не належить філіалу. Ця процедура може зайняти величезну кількість часу. Тільки оформлення документів займе не менше року з урахуванням площ і кількості погоджень, адже через недолугість керівництва держпідприємства тепер доведеться все оформляти з нуля. Вартість такого оформлення буде коштувати не менше 500 тисяч гривень. Цікаво звідки у підприємства-банкрута, яке з натяжкою оплатило податок на землю в розмірі 300 тисяч гривень та зводить кінці з кінцями такі кошти?
Як альтернативний вихід із ситуації, ми запропонували людям оформити по 2 гектара сільськогосподарської землі. Конституцією передбачена така можливість. Звичайно, можна далі слухати байки які громаді розповідають протягом багатьох років. Або вже в цьому році отримати дозволи, почати оформляти документи на землю і вже навесні приступити до її обробки. Упевнений, в такий складний економічний час паї допоможуть кожній родині не тільки забезпечити себе продуктами харчування, а й бути впевненим в завтрашньому дні. А вільні землі сільгосппризначення, які в подальшому на законних підставах будуть передані в оренду, зможуть гарантовано поповнювати місцевий бюджет коштами для розвитку територій та вирішення поточних проблем місцевих жителів.
Ця ситуація ще раз підтверджує необхідність передачі земельних повноважень на місця. Під час особистого спілкування з громадою села Трудове ми дійшли висновку про необхідність створення ініціативної групи, яка буде представляти інтереси працівників «Запорізький кінний завод №86». Саме з ними вестиме діалог уже створена облдержадміністрацією комісія. Хочу підкреслити, що остаточний вибір повинна зробити тільки місцева громада. А обласна влада сприятиме в реалізації будь-якого прийнятого рішення працівників і пенсіонерів Кінного заводу.