Уявляєте, якби 100 років тому українці з різних політичних рухів змогли домовитися і зберегли незалежність нашої держави?
Давайте пофантазуємо!
2018 рік. 100 років української державності. У парламенті сидять нащадки і послідовники політичних рухів того часу: соціалісти, державники Скоропадського, анархісти. Як би вони вирішували наші сучасні проблеми? Чи був би представник державників за медичну реформу? Яким чином бачили б реформу освіти соціалісти і у що перетворилася блюстрація чиновників під керівництвом махновців?
Пропонуємо Вам прожити цю ситуацію у діловій грі «Українська революція – 100 років потому» у суботу, 27.01.2018 у коворкінгу «БПП «СОЛІДАРНІСТЬ».
Ця гра не про історію, а про сучасність і про можливість знаходити спільну мову між різними політичними рухами заради збереження держави.
Три команди:
1. Соціалісти. В ті далекі часи вони відкинули лозунг Винниченка «Україна буде соціалістичною, або ніякою», але послідовно впродовж століття відстоюють основні засади європейського соціалізму. В часи економічних криз вони приходили до влади, але потім знову програвали вибори державникам.
2. Державники. 100 років назад Скоропадський зрозумів необхідність наповнення України українським змістом, зумів знайти спільну мову з петлюрівцями і зрештою домовившись з махновцями розбив червону армію. Нелегко було тогочасній аристократії, промисловцям, великим землевласникам стати українцями за духом, але час, економічне зростання та розвал РСФСР зробили свою справу. Не зважаючи на це через деякий час праві програли вибори популярним соціалістам та анархістам.
3. Анархісти. Дружина Нестора Махна Галина Кузьменко, голова Гуляй-Пільської Просвіти змогла переконати чоловіка відкинути радикальний шлях зруйнування державності і йти до свої мети поступово. Партія анархістів, хоча так і не приходила за весь час до влади, але є дуже популярною серед робітників великих підприємств та селян. Мають фракцію у Центральній Раді і владу на Січеславських землях та на Донбасі. Неодноразово мала своїх міністрів в уряді соціалістів.
Як і в старі добрі часи замість того, щоб вбивати один-одного, у будинку Ценральної Ради відбуваються дебати. Три проблеми, які необхідно обговорити:
1. Земельна реформа;
2. Медична реформа;
3. Децентралізація.
Гра буде відбуватися за правилами британського формату парламентських дебатів. Якщо Ви не вмієте грати, але Вам сподобала ідея – реєструйтеся. Ми все Вам пояснимо.
Для участі необхідно обрати свою партію та зареєструватися за посиланням: https://docs.google.com/…/12UcJxLbiCW4XGCtQ6trKKkP2vs7…/edit