Депутати фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній та міській раді зареєстрували проєкт звернення до центральної влади від місцевих рад. Депутати закликають колег звернутися до президента та Верховної Ради з вимогою не допустити скасування пропорційної системи виборів за відкритими списками та повернення до мажоритарної системи. Звернення на розгляд депутатів Запорізької обласної ради буде винесено вже наступного тижня під час чергової сесії.
«Пропорційна система виборів за відкритими партійними списками показала себе ефективною та найбільш чесною за всі роки існування Виборчого кодексу України. Повертатися до дискредитованої мажоритарної системи означає повернення до фальсифікацій та підкупу виборців мажоритарщиками. Змішана система також є неприйнятною. Тож ми заявляємо, що будемо вживати усі передбачені законом заходи, залучати громадськість та міжнародну спільноту, щоб протидіяти намаганням влади змінити виборчу систему на свою користь. Ми вважаємо, що такі зміни призведуть до маніпуляцій, підкупів і фальсифікацій, а отже й до спотворення волевиявлення та результатів голосування», — підкреслює депутат фракції «Європейська Солідарність в Запорізькій обласній раді Олег Чернов.
Ще на початку 2021 року депутати від «Слуги народу» і «За майбутнє» звернулися до Конституційного Суду з вимогою скасувати пропорційну систему виборів за відкритими списками та повернутися до мажоритарної системи. А вже наприкінці року ті ж самі депутатські групи зареєстрували законопроєкт згідно з яким передбачається повернення до пропорційно-мажоритарної системи на виборах народних депутатів України. Такі ініціативи, на думку депутатів від «ЄС», свідчать про загрозу масового підкупу виборців, адже саме мажоритарний компонент виборчої системи, як показує досвід, є основним джерелом політичної корупції.
«Ми впевнені, що апробовані на місцевих виборах норми Виборчого кодексу з запровадження відкритих партійних списків продемонстрували високу ефективність. Нова виборча система суттєво посилила конкуренцію не лише серед політичних сил, а й активізувала внутрішньопартійну роботу. Суттєво скорочено масштаби підкупу виборця і впливу адміністративного ресурсу, оскільки система, закладена у Виборчому кодексі, демотивувала застосування такої форми «роботи» з виборцями. Як наслідок, зросла якість представницьких інститутів влади – професіоналізму депутатського корпусу, рівня представництва інтересів громад, роботи депутатів з виборцями», — додав депутат фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді Сергій Лишенко.
Занепокоєння депутатів викликають також розмови про можливу «цифровізацію» виборчого процесу, що на їх думку, призведе до масових фальсифікацій результатів голосування.
«Ми наголошуємо: система виборів у жодному випадку не може бути змінена! Неприйнятними є пропозиції з «цифровізації» виборчого процесу, що передбачає запровадження механізму дистанційного голосування. В сучасній Україні і при сучасній владі це стане прямим шляхом до порушення фундаментального принципу таємниці голосування і масової фальсифікації результатів!», — зазначив голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій міській раді Микола Бєлий.
Читайте також: «Повторюючи риторику Кремля Зеленський робить подарунки Путіну»: Ігор Артюшенко
Жодного спаму, лише найцікавіше для вас у нашому Telegram-каналі. Обіцяємо)