Генасамблея ООН провела дебати щодо ситуації в Україні

52
Вперше за п’ять років світові лідери зібралися на спеціальне засідання, присвячене окупованим територіям в якому Україна – на світовому порядку денному.
Від імені Києва – виступив Президент Порошенко. Він закликав світ об’єднатися і показати Росії її місце.

Кілька годин світові лідери під егідою Генасамблеї ООН обговорювали долю окупованих територій. З найвищої трибуни світу – без купюр – реальну ситуацію змальовує український Президент. Глава держави переконує – Росія не зможе пошити весь світ у дурні і переконати, що Україна воює сама з собою. І обіцяє – за свободу народ битиметься до останнього – навіть зубами і нігтями.

“Ми будемо битися – навіть зубами і нігтями – проти будь-яких спроб представити російську агресивну поведінку щодо моєї країни інакше, аніж те, чим вона є насправді – війною, яка ведеться безпосередньо на очах міжнародного співтовариства” – висловився Петро Порошенко.

Генеральному секретареві Організації об’єднаних націй Петро Порошенко передав листа. У ньому – десятки тисяч підписів українців, які вимагають посилення тиску на Росію аби та повернула додому сотні українських політв’язнів і військовополонених.

“…Його підписали тисячі українців. І я виступаю від імені їх усіх. Ми щиро розраховуємо на вашу підтримку. Це лист підписаний українськими лідерами. А це – лист із підписами. І сьогодні я передам його Генеральному Секретарю” – зазначив Глава держави.

Сам Президент України наголошує – реальною допомогою має стати введення миротворчої місії ООН на Донбас. І позбавлення Росії права голосу на міжнародних майданчиках.

Наприклад, у 1939 році за свою агресивну поведінку Москва була виключена з Ліги Націй – правильний і виправданий хід. Можливо, настав час поставити Росію на місце – почати з позбавлення її права вето, принаймні, коли йдеться про питання російської агресії проти України? – підкреслив Петро Порошенко.

Наступні кроки, які має зробити ООН на вимогу України – змусити Росію виконувати відповідні резолюції, що стосуються прав людини в Криму, демілітаризації півострова і повернення Україні контролю над усіма її кордонами.

“Замість того, щоб схилити наші голови, ми підняли їх високо, і сказали Путіну: ви не розіб’єте нас! Я закликаю Росію як сторону конфлікту виконати свої зобов’язання за Мінськими домовленостями. І я прошу цю Асамблею підтримати нас, стати поряд із нами у протидії імперським амбіціям Кремля. Тільки разом ми можемо примусити Росію – державу-окупанта та агресора – прийняти свою відповідальність і припинити свої агресивні дії” – підсумував Глава держави.

Поки ж частина України залишатиметься під окупацією – Генасамблея ООН щороку збиратиметься на публічні дебати, де топ-темою буде звільнення захоплених Росією територій. Президент заявив – не зупиниться, і надалі використовуватиме усі дипломатичні важелі для того, щоби змусити Путіна відступити.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...