Ігор Артюшенко: Настав час для радикальних кадрових рішень та притягнення керівників “Укрзалізниці” до кримінальної відповідальності

86

Керівництво “Укрзалізниці” так і не провело обіцяного розподілу майна інфраструктури на профільне та інвестиційне, що і далі продукує корупцію та неефективність, вважає народний депутат України VIII скликання, голова ЗТО партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко.

Діяльність керівництва “Укрзалізниці” призвела до катастрофічних наслідків, ідеться в депутатському зверненні Ігоря Артюшенка до президента Володимира Зеленського, опублікованому агентством “Українські новини”.

На думку нардепа, низька ефективність управління держкомпанією призвела до того, що в деяких випадках наявність контингенту (поїзні локомотивні, маневрові диспетчери) становить 30% від потреби, дефіцит у забезпеченні станційної роботи та формування поїздів – до 20%. Станом на липень 2019 року дефіцит локомотивних бригад для забезпечення процесу перевезень становить не менше ніж 1300 осіб, тоді як невиробничі витрати, пов’язані з неякісною організацією роботи, за перше півріччя становлять не менше ніж 150 млн грн.

Артюшенко стверджує, що обсяг перевезень не зріс, усупереч деклараціям керівництва підприємства, тоді як загальні витрати на здійснення виробничої діяльності за шість місяців 2019 року становили приблизно 11,5 млрд грн, що більше за тогорічні на 600 млн грн.

Він заявив, що обсяги власного вагонного парку стрімко зменшуються. “Якщо 2016 року парк вагонів “Укрзалізниці” становив 140 тис. одиниць, то 2018 року – лише 60 тис. одиниць. Навантаження вагонів за останні три місяці не перевищувало 25%. “Укрзалізниця” була змушена масово переводити свій парк вагонів на тривалий запас і в неробочий парк, адже протягом останніх трьох місяців плата за добове користування вагонами зросла втричі, що значно зменшило попит на них із боку ринку”, заявив Артюшенко.

В “Укрзалізниці”, за даними Артюшенка, практично знівельовано графікову систему організації руху вантажних поїздів, звітність із цього напряму роботи перекручено, що призводить до суттєвих утрат локомотивного господарства, простою вагонного парку. Провальна політика організації перевезень за перше півріччя призвела до втрати локомотивного господарства на загальну суму приблизно 550–600 млн грн. Відсутність інвестиційної політики та ритмічного забезпечення постачання для ремонту інфраструктури призвело до втрати швидкості, заявив депутат. Щороку технічна швидкість руху поїздів зменшується на 3–5%, через що стабільно зростають непродуктивні витрати. За шість місяців 2019 року УЗ перевитратила на паливно-енергетичні ресурси майже 690 млн грн.

Нардеп зазначає, що керівництво “Укрзалізниці” так і не провело обіцяного розподілу майна інфраструктури на профільне і інвестиційне, що і далі продукує корупцію та неефективність.

“Аналіз ефективності діяльності керівництва “Укрзалізниці” свідчить, що настав час не лише для радикальних кадрових рішень, але і для притягнення керівників держкомпанії до кримінальної відповідальності. Закликаємо вас ініціювати перевірку стану справ в “Укрзалізниці” із залученням правоохоронних структур МВС, СБУ і НАБУ. Топменеджмент сьогодні фактично вбиває держкомпанію, із кожним днем його перебування у владі шлях до відновлення “Укрзалізниці” стає більш довгим. Необхідно вжиття термінових заходів і насамперед ухвалення кадрових рішень щодо вищого керівництва “Укрзалізниці”, – ідеться у зверненні нардепа до президента.

Агентство зазначає, що на початку серпня чотири комітети Верховної Ради надіслали листи президенту і прем’єр-міністру, у яких ішлося про те, що керівництво “Укрзалізниці” не може забезпечити перевезення вантажів, знизити рівень корупції, що завдає шкоди всій економіці України.

 

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...