В ефірі телеканалу Еспресо Ігор Артюшенко — народний депутат VIII скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» обговорив низку важливих питань: звільнення очільників відомств і оголошення публічних конкурсів, виступ Зеленського на сесії Генасамблеї ООН та можливий вплив України на передвиборчий процес у США.
Виступ Зеленського на 74-й сесії Генасамблеї ООН:
— Зеленський вперше назвав Росію агресором і це я вважаю правильним кроком. Щодо того, що він згадав Василя Сліпака, українського героя, це теж дуже правильно для українського політика — пам’ятати героїв, завдяки яким Україна продовжує боронити незалежність і яких, на жаль, ми втрачаємо через збройну російську агресію. На жаль, я не почув жодного слова про миротворців. До речі, президент Порошенко, як ми пам’ятаємо, постійно говорив про те, що наступний крок для врегулювання конфлікту на Донбасі, окупованого Росією, це введення миротворчого контингенту на всю окуповану територію. Не почув ніякої конкретики, щодо економічних реформ, чи до загальних світових викликів колективної безпеки щодо того, що Росія вийшла з договору про ракети малої та середньої дальності, — сказав Артюшенко.
Під час ефіру він зазначив, що промова Зеленського була розрахована більше для українського споживача, бо вона була українською мовою, де він постав ерудитом, який знає багато різноманітних світових діячів культури:
— Це точно не є промова регіонального лідера, і варто зазначити, що зал був майже порожній і це не був основний день в ООН. Є плюси у цій промові, але є те, що я дуже хотів почути — конкретні пропозиції щодо миротворців, — наголосив Ігор Артюшенко.
У 2014 році син віце-президента США, адвокат національної юридичної фірми Boies, Schiller & Flexner LLP Хантер Байден, став одним із членів Наглядової ради компанії Burisma, що належить українському мільйонеру Миколі Злочевському, який за часів Януковича був міністром. Дана ситуація може мати можливий вплив України на передвиборчий процес у США:
— Питання до пана Злочевського мають бути у правоохоронних органів: бувших, нинішніх, нового Генпрокурора. Повністю погоджуюсь, що треба відділити наше внутрішнє українське питання щодо боротьби з корупцією минулих чиновників, а можливо і нинішніх чиновників, щоб не стати причиною чергового геополітичного скандалу. Ми розуміємо, що фактор сина пана Байдена буде використовуватися паном Трампом в майбутніх президентських перегонах і не хотілося, щоб Україна ставала розмінною монетою в їх політичних іграх, — підкреслив Ігор Артюшенко.
Уряд звільнив очільників низки відомств і оголосив публічні конкурси на вакантні посади:
— Наша влада не все завершила, що заявляла. Підслідність голови фонду держмайна — це якраз справа НАБУ і Вищого антикорупційного суду. Проте є міжнародний індекс корупційності, в якому ми за п’ять років піднялись на двадцять місць, — відповів Ігор Артюшенко.
Заява прем’єр-міністра Гончарука про повне перезавантаження влади, де буде оголошено конкурс строком у 10 днів для пошуку нових керівників на посади:
— У заяві міністра Гончарука щодо публічних конкурсів все правильно та грамотно сказано. Але разом з тим довіри вже немає, коли ми бачили обіцянки, щодо конкурсів на заміщення вакантних посад голів ОДА, чи , як підбирався сам Уряд на яких публічних площадках… Не є виключенням Запорізька область, де усім заступникам голів ОДА, керівникам райадмінстрацій вже сказали написати заяви на звільнення. Це можна пояснити тим, що прийшла нова команда, тому стара має піти, але тоді ми говоримо про те, що у нас не за фахом підбираються люди — не через публічні конкурси, а просто через політичну доцільність. Якщо є претензії до посадовців, то спочатку аудит, а потім звільнення, — підсумував нардеп.
Запис програми дивіться тут:
https://espreso.tv/video/270537