Інспектори виявили екокатастрофу в морі Запорізької області, яку спричиняє Метінвест

161

Відстійник на Утлюцькому лимані – непросто головний біль екологів, –  це причина серйозних захворювань мешканців навколишніх сіл. Сотні кубів шахтних вод без мінімального очищення потрапляють в серце природно-заповідного фонду майже півстоліття, вбиваючи все живе. Риба приречена на загибель. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook директор Приазовського національного парку Дмитро Воловик.

– “Так вийшло, що два роки тому робота з усього розмаху закарбувала мене в відстійник на Утлюг. Величезна територія в 4,5 тис. га в акурат посеред угідь Смарагдової мережі Європи, з червонокнижною різноманітністю флори і фауни є джерелом онкологічних захворювань не одного покоління жителів Атмана та прилеглих селищ. Сто сорок!!!!! км трубопроводу КОЖЕН день зливає сотні кубів шахтних вод без мінімального очищення в серці природно заповідного фонду майже півстоліття. Цей бізнес на крові приносить європейській фірмі понад 4 млрд на рік. Пресслужба комбінату розповідає про безпечну водичку, якою можна очі промивати, наполегливо перекачуючи з року в рік мільйони кубів відходів. Все це зливається поза законом. Земля не відведена, документи на гідроспоруди відсутні. Будь-яка перевірка приречена на провал”,  – зазначив Воловик.

Директор Приазовського національного парку підреслює, що інспекторами державної служби охорони ПЗФ виявлено кричущий факт, а саме:

– “Рибозахисні споруди за півстоліття прийшли в непридатність і тонни малька пеленгаса, Журавки затягує в техканал без будь-якої можливості навіть гіпотетично вижити”, – наголошує Дмитро Воловик.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...