Якщо російський пропагандист Шарій не з’явиться на допит в СБУ, його оголосять у розшук

244
СБУ оголосила підозру Анатолію Шарію за двома статтями Кримінального кодексу: “Державна зрада” та “Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками”.

Допит російського пропагандиста запланований на наступний понеділок, 22 лютого. В разі неявки Анатолія Шарія, СБУ оголосить його в розшук. Про це повідомив спікер Служби безпеки України Артем Дехтяренко, пише Obozrevatel.

“Решение об объявлении Анатолия Шария в розыск будет принято в случае его неявки на допрос. Сейчас продолжается досудебное расследование и пока мы не получим разрешения на разглашение дополнительных деталей, к сожалению, это все, что я могу сказать”, – сказав  Дехтяренко.

Нагадаємо, слідчі встановили, що російський пропагандист здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері. Є підстави вважати, що Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур. Щодо другої статті, то мова йде про розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності.

З 2012 року він сприяв РФ у проведенні інформаційних операцій. Їх метою були загострення і дестабілізація суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, а також розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів.

Санкція статті за держзраду передбачає позбавлення волі на строк до 15 років, щодо другої статті то найжорсткіша санкція – ув’язнення до 5 років.

Читайте також: Суд залишив під нічним домашнім арештом завгоспа Запорізької обласної інфекційної лікарні

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...