Андрій Согорін – ветеран АТО, підприємець. Останні п’ять років плідно займався політикою в складі фракції «Солідарність» в Запорізькій міській раді. Цього року вирішив продовжити політичну кар’єру вже у складі Верховної Ради – Андрій Согорін балотується в парламент по списку партії «Європейська Солідарність». Про виклики та задачі в новій сфері політик розповів журналістам Forpost.
— Ви прагнете вийти на новий рівень в політичній кар’єрі. Аналізуючи попередній досвід, чи можете назвати свою депутатську діяльність вдалою?
— Вважаю свою діяльність абсолютно вдалою. Деякі речі у міській раді зараз здаються такими, що були завжди. Вільний вхід до будівлі міськради, відсутність акредитації журналістів, відсутність закритих сесій, поіменне голосування, електронні петиції, вільний доступ до засідань постійних комісій, ведення сесій виключно українською мовою, вільні виступи депутатів та подання проектів рішень, але це все введено завдяки роботи моєї комісії та мене особисто. Уявіть себе, що цього могло не бути. Наша комісія керувала декомунізацією в місті, можливо я колись напишу як воно було. Як результат – спроби її відмінити через суд не вдались. Працював у контрольних комісіях. Мабуть вперше підняв питання корупції в роботі ритуальної служби. Так, тема була важкуватою, але як результат – звільнення керівника та нормалізація роботи підприємства. Як приклад – на закритому Бородинському кладовищі поховання йшли, через проламану стіну, процесії йшли через дитячій майданчик, у 50 метрах від багатоповерхового будинку, і ніхто «не знав» хто це робить. Іноді «зникали могили», їх просто продавали за гроші, прийшла людина, а могили родича вже нема. Багато фінансових зловживань Всю цю вакханалію ми припинили, у цих кількох реченнях багатомісячна робота по документації та виявленні порушень. Це тільки про ту комісію яку я особисто очолював, були і інші. Щодо округу. Скажу одне, вперше з побудови Соцміста там з’явилось внутрішньоквартальне підсвітлення. Вперше за 85 років»
— Чому ви прийняли рішення балотуватись до Верховної Ради від партії «Європейська Солідарність»?
— Вважаю, що «Європейська Солідарність» − це єдина політична сила, яка пропонує абсолютно реальні кроки для того, щоб досягти високоякісних стандартів життя у всіх сферах. Крім того, що вони реальні, ми можемо показати приклади їх втілення та кінцеву мету – кожен може побачити як живуть люди у Європі. Отже і головною метою вважаю рух до вступу в НАТО та ЄС.
— Яка головна мета партії «Європейська Солідарність» в новому Парламенті?
— Я іду у депутати з місцевого самоврядування, воно мені близьке і я вважаю, що в мене є достатній досвід, щоб пропонувати кроки для вирішення проблем на законодавчому рівні. Перше, що потрібно — це завершити реформу децентралізації, для цього треба ввести інститут префектів та обрання виконкому обласної ради депутатами обласної ради. Для чого це? Бо зараз гроші прийшли на місця, але відсутній ефективний нагляд держави за їх використанням, деякі рішення місцевих рад дуже сумнівні, але у держави нема функції надзору. Крім того, багато управлінських функцій держави до цього часу не передані місцевому самоврядуванню, але фінансуються саме територіальними громадами, це дисбаланс треба прибрати. Друге − це інвестиційна привабливість. Нашою метою повинно стати входження до 20-ки країн з легкості введення бізнесу. Оскільки я розумію, що ми можемо бути у меншості та в опозиції, завданням буде не допустити прийняття законів, що будуть нас повертати зі шляху до ЄС, якщо коротко, то не допустити реваншу. На місцевому рівні основною проблемою є екологія. І для того, щоб займатися конкретною справою, а не розмірковувати взагалі, я хочу зробити крок до конкретного проекту — сміттєспалювального заводу, який виробляє теплову та електричну енергію. Такий завод «Фортум» я бачив у Литві. Його будування вирішує питання переповнених полігонів навіть не на рівні Запоріжжя, а на рівні області. Для прикладу — деякі країни вже переробили своє сміття та ввозять до себе сміття з інших країн. Для його побудуви потрібні рішення, починаючи від місцевого рівня до рівня пошуку грантів у ЄС. Це і є конкретний проект з вирішенням конкретної проблеми. Місцевий ми вже можемо вирішити, але потрібен рівень Києва та європейських інституцій.
— Як оцінюєте свої сили та сили партії на виборах?
— Я розраховую на широку підтримку українців, бо ті позитивні зміни, які відбулись в країні, неможливо не помітити. Ми вийшли на європейський курс, ми завоювали повагу та авторитет на міжнародній арені, ми маємо підтримку сильних країн світу. Ми протидіяли ворогу і не віддавали ані клаптику української землі. П’ять років тому ми з нуля відродили українську армію, ми побудували військо, яке було здатне стримувати найсильнішого агресора. Сьогодні ми бачимо серйозну кампанію з дискредитації ЗСУ в угоду ворогу. Наші війська відводять в той час, коли кількість російських військових біля наших кордонів зашалює. А десь можливо вже підготовлені диверсійні групи для розхитування ситуації в регіонах. Наразі партія «Європейська Солідарність» — єдина політична сила, яка готова протидіятиспробам реваншу. І я впевнений, що мислячі люди розуміють це.
Владлена Мачульська.